Данілов порівняв анонімні Telegram-канали із ракетною загрозою

Головна Сторінка » Данілов порівняв анонімні Telegram-канали із ракетною загрозою

Головною проблемою великих інформаційних Telegram-каналів є їхня анонімність. Багато з них часто публікують кадри роботи протиповітряної оборони, пересування Сил оборони, дислокацію військових, що часто призводить до жертв.

Про це секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов написав у Facebook. Він зазначив, що Кремль перший почав використовувати мережі Telegram-каналів для маніпуляції громадською думкою та розповсюдження фейків: у 2019 році росіяни створили в Україні політичні канали, які адмініструються 85-м головним центром спеціальної служби російської розвідки.

“Саме через ці канали нам розповідають про “зрив мобілізації”, “провал контрнаступу”, “зраду союзників”, “втому Заходу” і як висновок – необхідні поступки і переговори. Готуючись до нападу 24 лютого 2022 року, російські спецслужби створили мережу “троянських коней”, які ретельно маскуються під українські канали, мають патріотичні назви, продукуючи отруйний інформаційний контент”, – написав він.

Треба врахувати, що цей процес розкручування контрольованих росіянами Telegram-проєктів йде постійно.

“Загроза впливу путінського режиму на 10-мільйонну українську аудиторію користувачів Telegram нікуди не поділася. Вона стала, як загроза ракетних ударів”, – заявив Данілов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Ми не в СРСР” – Данілов про “перехід” економіки на воєнні “рейки”

Водночас він зазначив, що навіть зброю росіян можна використовувати проти них. Йдеться про якісний український продукт із відкритими авторами. Як приклад він навів канали блогера Ігоря Лаченкова та голови Миколаївської обласної військової адміністрації Віталія Кіма.

“Головний принцип зрозумілий – перевірена інформація, об’єктивне висвітлення та патріотична позиція”, – наголосив секретар РНБО.

Головною вимогою він назвав деанонімізацію діяльності таких каналів та дотримання у їхній роботі загальноприйнятих журналістських стандартів.

“Профілактика такої загрози – це медіаграмотність та постійна робота з виявлення та викриття фактів дезінформації та маніпуляцій. Паралельно з цим має йти процес створення якісного інформаційного продукту, формування ситуації контентного домінування в українському Telegram-сегменті”, – констатував Данілов.

Служба безпеки України повідомила про підозру чотирьом блогеркам, які знімали роботу протиповітряної оборони під час російського удару по Києву.