У справі “Приватбанку” поставили крапку

Головна Сторінка » У справі “Приватбанку” поставили крапку

Шостий апеляційний адміністративний суд закрив провадження у справі про оскарження рішень держави про виведення Приватбанку з ринку.

Підтвердилась неможливість повернення банку колишнім власникам, повідомив очільник Національного банку України Андрій Пишний у Facebook.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Законність націоналізації Приватбанку остаточно підтвердив суд

Суд скасував рішення Окружного адміністративного суду Києва, яке той виніс у квітні 2019 року. Позов тоді подав колишній власник Приватбанку Ігор Коломойський. ОАСК визнав протиправними рішення органів влади, зокрема й представників Нацбанку, які займалися націоналізацією.

“Сьогодні це судове рішення справедливо скасовано. НБУ діяв в інтересах держави для захисту її фінансової стабільності. Як би це не сердило колишніх власників банку, націоналізація відбулася відповідно до закону. Ми й надалі, якщо знадобиться, відстоюватимемо свою позицію”, – додав Пишний.

18 грудня 2016 року уряд ухвалив рішення про перехід ПАТ “Приватбанк” у повну державну власність.

Документом передбачено, що 100% акцій банку належатиме державі в особі Міністерства фінансів. Це гарантує клієнтам захист розміщених у ньому коштів та заощаджень, допоможе уникнути системних ризиків для банківського сектору та стане запорукою збереження фінансової стабільності у країні.

На 31 грудня 2018 року портфель непрацюючих кредитів Приватбанку оцінювали у 212,795 млрд грн.

Колишні власники банку вважають націоналізацію структури незаконною.