Данія не передаватиме Україні танки: у чому причина

Головна Сторінка » Данія не передаватиме Україні танки: у чому причина

Данія не планує найближчим часом передавати Україні свої танки.

Країна має 44 танки, але 14 із них зараз знаходяться в країнах Балтії, заявив міністр оборони Якоб Еллеманн-Єнсен в інтерв’ю TV2. На запитання журналіста, чому б не передати 30 танків Україні, міністр сказав, що Данія допомагає захищатися від російської агресії інакше.

“Ці танки не просто прикраса. Вони використовуються як стримуючий фактор, адже у нас є балтійські союзники з дуже і дуже великим сусідом, який нападає”, пояснив посадовець, зазначивши, що танки також необхідні Данії для навчання власних військовослужбовців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Офісі президента розказали, що треба ЗСУ для домінування на полі бою

За словами міністра, президент України Володимир Зеленський безпосередньо звертався до нього із проханням надати системи озброєння, проте у запиті не було танків. Він не виключив, що це питання винесуть на обговорення, якщо такий запит надійде.

“Гадаю, ми повинні розглянути можливості, які у нас є для безоплатної передачі обладнання. Якщо російський диктатор Володимир Путін виграє цю війну, він піде далі. Тому він повинен програти”, наголосив посадовець.

Минулого тижня Велика Британія оголосила рекордну військову допомогу для України. Передадуть ескадрон танків Challenger 2, артилерію, боєприпаси.

Велика Британія готується передати Україні танки Challenger наприкінці березня.

25 січня Сполучені Штати Америки оголосили про передачу Україні 31 танка M1 Abrams. Також про допомогу боєприпасами.

Також у середу уряд Німеччини оголосив про передачу Україні танків Leopard 2. Видав дозвіл на реекспорт іншим країнам.