fbpx

Данія передасть Україні гаубиці CAESAR

Головна Сторінка » Данія передасть Україні гаубиці CAESAR

Данія планує передати Україні 19 самохідних артилерійських установок CAESAR.

Уряд Данії вже провів консультації з парламентом під час засідання Комітету з питань зовнішньої політики, пише Міністерство оборони країни.

Міністр оборони Якоб Еллеманн-Єнсен привітав рішення парламенту. Сказав, що ці гаубиці зараз дуже необхідні ЗСУ.

“Я радий, що переважна більшість парламентських партій підтримує цю пожертву. Данія була однією з найактивніших країн-донорів від початку війни в Україні. Ми повинні продовжувати бути такими”, додав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки і якої зброї отримала Україна від західних партнерів ‒ аналітики назвали цифри

Міністр вказав, що Данії важливо знайти баланс між допомогою Україні й продовженням зміцнення своєї оборони.

Передача самохідних гаубиць призведе до затримки у розгортанні першої данської бригади. Через це Данія наразі розглядає можливість швидкого набуття нових спроможностей.

CAESAR ‒ це французька 155-міліметрова самохідна артилерійська установка, призначена для знищення живої сили, артилерійських батарей, дзотів. А також для забезпечення проходів по мінних полях і польових загородженнях.

Німеччина, Данія й Норвегія оплатили виробництво гаубиць Zuzana-2 для Збройних сил України.

Країни погодились виділити 92 млн. Данія вже підписала листа про наміри зі Словаччиною, Норвегією та Німеччиною про виробництво гаубиць для України.

У серпні Словаччина передала Україні перші чотири самохідні артилерійські установки Zuzana 2. САУ вже перебувають в українських військових.

Франція передасть Україні самохідні артилерійські установки CAESAR, які призначалися для Данії. Данія, зі свого боку, вже погодилася відмовитися від частини гармат, щоб відправити їх Україні.

Generated by Feedzy