fbpx

Зеленський повідомив, які країни готові до постачання сучасних танків Україні

Головна Сторінка » Зеленський повідомив, які країни готові до постачання сучасних танків Україні

Постачати сучасні західні танки Україні готові Польща, Фінляндія, Португалія, Іспанія та ще “достатня кількість країн”.

Водночас наша країна не тільки чекає на підтримку партнерів у постачанні танків, але й займається власним виробництвом. Про це на брифінгу із президентом Європейської ради Шарлем Мішелем повідомив президент України Володимир Зеленський.

“Питання танків залишається актуальним і дуже чутливим. Воно залежить від багатьох причин і, на жаль, не залежить від бажання України. Ми, як можемо, тиснемо політично, але найголовніше, що ми тиснемо аргументовано. Проти тисяч танків Російської Федерації недостатньо… мужності наших військових і мотивації українського народу”, зазначив він.

Зеленський наголосив, що потрібна відповідна зброя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як танки Leopard змінять хід війни: польський генерал сказав

“Або мати велику кількість артилерійських систем, або мати відповідну, не таку, а хоча б відповідну адекватну кількість танків”, сказав український лідер.

Президент також додав, що багато країн хотіли б надати Україні танки. За словами Зеленського, ці країни мотивовані і підтримують Україну, але очікують на відповідні документи від держав, які мають на це право.

“Вони готові були це зробити раніше. Ми всі очікуємо на згоду країни, яка має права на ті чи інші відповідні ліцензії… Ми особисто в Україні чекаємо на підтримку партнерів, але і розраховуємо на свої сили, і тому займаємось відповідним виробництвом. Про деталі не готовий говорити, щоб не готувати нашого сусіда”, уточнив він.

Зеленський вкотре наголосив, що Україні недостатньо того озброєння, яке вона наразі отримує, щоб діяти швидко.

“Швидкість і час важливі. Кожна хвилина – це людина. Чим швидше ми зможемо деокупувати нашу територію, чим швидше ми зможемо бути більш потужними, тим більше країна збереже наших громадян”, наголосив президент.

Німеччина готова ухвалити рішення про постачання Україні основних бойових танків Leopard 2, про що заявив канцлер країни Олаф Шольц під час розмови з американським лідером Джо Байденом. Але за умови, що Сполучені Штати Америки відправлять свої танки Abrams.

Білий дім відреагував на умову Шольца. У США вважають, що Німеччина може самостійно приймати рішення щодо поставок зброї Україні.

Минулого тижня Польща і Фінляндія висловили готовність передати Україні танки Leopard. Однак для цього потрібен дозвіл Німеччини, як виробника цих машин.

Generated by Feedzy