fbpx

Давній палац розкопали за допомогою шпигунських фотографій

Головна Сторінка » Давній палац розкопали за допомогою шпигунських фотографій

Фотографії, зроблені з літаків ЦРУ під час Холодної війни допомогли знайти давній палац в Іраці.

Археологи на чолі з експертами з Британського музею проводять розкопки на місці стародавнього шумерського міста Гірсу, передає “Мета”.

“Палац і храм і нові відкриття в Іраку за останні п’ять, шість чи сім років пролили нове розуміння того, що насправді є колиска цивілізації. Ми повертаємося до серця перших міст та місця народження писемності”, сказав доктор Себастьєн Рей.

Команда отримала доступ до розсекречених фотографій із програми ЦРУ “Корона”. У ній використовували супутники спостереження для збору розвідувальних даних з 1959 по 1972 рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На скелі знайшли портрет останнього правителя Вавилону

“Якщо ви не будете обережні, ви можете легко пропустити архітектуру, ви можете фактично розкопати будинок, навіть не помітивши його. Шпигунські фотографії є відправною точкою, тому ми дивимося на аерофотознімки, оскільки вони дають нам уявлення про ландшафт такого міста, як Гірсу і, оскільки місце настільки велике, нам потрібна така відстань. Ми можемо порівняти фотографії 1960-х років та фотографії сьогодення та побачити, як розвивався ландшафт і це дає нам багато інформації. Тоді ми здебільшого орієнтуємось на ті області, де, на нашу думку, ми з більшою ймовірністю знайдемо щось унікальне. Ми шукаємо будь-які аномалії, слабкі лінії, які можуть бути стінами, каналами чи водними шляхами”, додав Рей.

Учені виявили сліди людини, яким 120 тис. років у пустелі Великий Нефуд у Саудівській Аравії. За їх словами, знахідка змінює уявлення про розселення людей Євразією. До цього дослідники знаходили лише одну кістку людського пальця, віком 88 тис. років і майже 400 слідів тварин таких як віслюки, буйволи, слони, верблюди.

Generated by Feedzy