fbpx

ДБР проситиме арештувати Порошенка у день його повернення

Головна Сторінка » ДБР проситиме арештувати Порошенка у день його повернення

Запобіжний захід п’ятому президенту Петру Порошенку обиратимуть день повернення до України. 17 січня він повинен прилетіти після закордонних візитів.

Порошенко ухилився від явки до Печерського райсуду, повідомляє Державне бюро розслідувань. Це може стати підставою для застосування найбільш суворого запобіжного заходу.

“Органи досудового розслідування розраховують на проведення усіх необхідних процесуальних дій, у тому числі обрання запобіжного заходу, в день повернення Порошенка. Ухилення п’ятим президентом від виконання процесуальних обов’язків підозрюваного та від явки до суду може розцінюватись як один із ризиків, що надасть підстави слідчому судді для постановлення рішення про найбільш суворий запобіжний захід”, – йдеться в заяві відомства.

Там також нагадали, що у грудні 2021-го намагалися вручити Порошенку повістку, але він проігнорував представників правоохоронного органу та поїхав у невідомому напрямку.

“У зв’язку з тим, що вказаний нардеп ухилився від явки до суду, зазначене клопотання досі не розглянуто слідчим суддею”, – зазначили у ДБР.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд випустив із СІЗО одного з фігурантів “вугільної справи”

17 грудня біля Верховної Ради слідчі Державного бюро розслідувань спробували вручити Порошенку повістку про виклик. Він проігнорував і сів в авто, вилетів із країни. 20 грудня Порошенку оголосили підозру в держзраді у справі про постачання вугілля з тимчасово окупованих територій.

В офісі генпрокурора підписали клопотання про арешт з альтернативою застави в 1 млрд грн.