День сім’ї: історія та традиції свята

Головна Сторінка » День сім’ї: історія та традиції свята

Одразу кілька днів у році присвячено сім’ї. Воно й не дивно, адже в Україні родина ‒ особливе поняття. Й ставлення до неї особливе.

День сім’ї українці святкують двічі: 15 травня ‒ міжнародний, а 8 липня ‒ національний. Як зароджувалось це свято та як його відзначають в Україні, розповідає Gazeta.ua.

Християни 8 липня вшановують пам’ять святих Петра та Февронії. Їх вважають покровителями шлюбу. Тому саме цього дня українці святкують День сім’ї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вознесіння Господнє: значення та традиції свята

Міжнародний день сім’ї Організація Об’єднаних Націй встановила 1993 року. Його відзначають 15 травня. В Україні цього дня також вітають батьків, дітей та інших близьких родичів. Щороку це свято має свою тему. Наприклад, проблеми незаможніх сімей, здорового життя тощо.

День родини щороку відзначається в Україні з 2012 року.

У День сім’ї зазвичай вітають рідних. Якщо є можливість, родина збирається за святковим столом, обмінюються привітаннями та символічними подарунками. Не забудьте, за можливості, привітати цього дня рідних, які боронять українську державу на фронті.

Важливо у День сім’ї говорити про все добре, що принесла родина. Сваритися та з’ясовувати стосунки цього дня не варто.

Травень багатий на церковні свята та дні пам’яті християнських святих. У православних виділяють кілька великих свят цього місяця. Але щодня згадують різних святих та мучеників. Gazeta.ua нагадує, які головні свята відзначають православні християни у травні.