На цвинтарі знайшли папську печатку

Головна Сторінка » На цвинтарі знайшли папську печатку

На кладовищі у Польщі знайшли середньовічну буллу папи Боніфація IX.

Печатку виготовили переважно з чистого свинцю, пише Arkeonews.

“Мене завжди цікавили папські булли, і я був заінтригований, чому на цій території нічого подібного не було. Коли я побачив те, що знайшов, я був дуже схвильований”, сказав Ян Орлінський з Пошуково-дослідницької групи PARSĘTA.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Польщі знайшли давні фігурки з незвичайною історією

Група передала печатку Музею зброї в Колобжезі, з яким вони працювали кілька років. Звідти печатку віддали до спеціалізованої майстерні в Кракові для консервації та відновлення.

Достеменно не відомо, чому булла опинилася на цвинтарі. Згідно з хроніками Йогана Фрідріха Ваксена, папа Боніфацій IX надав індульгенцію місцевим черницям-бенедиктинткам 1397 року. Ймовірно, саме цією буллою він запечатав документ.

Монети знайшли при проведенні археологічних розкопок в околицях Біскупця, на території Вармінсько-Мазурського воєводства.

Перші дві монети виявили аматори за допомогою металошукачів. Про знахідку вони повідомили місцевій владі. Розкопками зайнялись археологи з Острудського музею. Вони знайшли 118 срібних динаріїв IX ст. Монети належать до періоду Людовика Благочестивого.

Раніше динарії Каролінгів у Східній Європі не знаходили. Учені не можуть пояснити, як такий скарб з’явився в Польщі. У ті часи в землях, населених пруськими племенами, переважали арабські монети.