День вчителя-2024: коли вітаємо та як змінились традиції свята під час війни

Головна Сторінка » День вчителя-2024: коли вітаємо та як змінились традиції свята під час війни

День вчителя в Україні відзначають у першу неділю жовтня.

Цього року професійне свято припаде на 6 жовтня. Але школярі традиційно вітають педагогів у п’ятницю.

Історія виникнення свята

Свято почали відзначати ще у ХІХ столітті. Однак лише у 1994 році організація ЮНЕСКО встановила День вчителя на міжнародному рівні. Відтоді весь світ став відзначати свято працівників освіти – 5 жовтня. Того ж року Указ Президента України “Про День працівника освіти” погодив цей день і у нашій країні.

Від початку війни День вчителя став особливим для усіх вчителів. Вони щодня стикаються з новими випробуваннями, коли намагаються організувати навчальний процес і якісно вчити дітей попри збройну агресію Росії.

Також вже стало традицією не дарувати квіти педагогам. Вони закликають своїх учнів задонатити гроші на ЗСУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День вчителя: що подарувати педагогу

Традиції святкування Дня вчителя

У більшості українських шкіл учні влаштовують концерти зі співами, віршами й побажаннями. Водночас організовують різноманітні конкурси та виставки для вчителів, де можна побачити тематичні плакати, які створили діти своїми руками.

Щорічно у навчальних закладах проводять День самоврядування, коли школярі стають педагогами й проводять уроки. До того ж тривалість занять скорочується в оостанній день тижня, щоб дати можливість дітям та вчителям відпочити.

З днем вчителя в Україні вітають не лише вчителів, але й усіх педагогів та освітян. Зателефонуйте своєму колишньому класному керівникові, вчителям, першій вчительці та привітайте їх зі святом.

Цікаво, що вчителі мають ще одне додаткове свято – Міжнародний день вчителя. Воно припадає на п’яте жовтня і святкується в більшості країн світу.

Професія вчителя вважається однією з найдавніших. У Київській Русі на території сучасної України професія вчителя з’явилася одразу після прийняття християнства. Найбільшого поширення вона зазначала за часів правління князя Ярослава Мудрого.