День єднання-2024: коли і як відзначаємо

Головна Сторінка » День єднання-2024: коли і як відзначаємо

16 лютого в Україні відзначають День єднання.

Це державне свято, яке почали проводити з 2022 року згідно з Указом Президента України.

День єднання українського народу: історія свята

Свято встановили з метою посилення консолідації українського суспільства та зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, пише nv.

Ідея Дня єднання виникла на початку лютого 2022 року, коли з’явилася інформація про те, що саме 16 лютого Росія може здійснити повномасштабне вторгнення в Україну. У цей день українців закликали підняти державні прапори на будинках і спорудах. Це свято є символом єдності та солідарності українського народу в обличчі зовнішніх викликів та загроз.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 12 найцікавіших фактів про українську мову: перевірте, чи ви це знаєте

Президент Зеленський вказав, що це свято має об’єднати українців навколо національної ідеї та висловити протистояння російській пропаганді. Показати, що ми єдиний народ.

“Українці мають різний рівень доходів, професію і віросповідання, але всі вони люблять свій дім і хочуть жити в мирі”, зауважив тоді Президент.

У 2022 році в цей день у столиці розгорнули 200-метровий жовто-блакитний стяг, аналогічно гігантський прапор України з’явився і в Сєвєродонецьку. Та вже 24 лютого розпочалася повномасштабна війна, коли РФ напала на Україну.

Як відзначати День єднання

В День єднання всі державні та житлові будівлі по всій країні можуть підняти український прапор. Українці вітають один одного зі святом та приєднуються до святкування різними способами.

16 лютого можна прийти на роботу або на навчання в українській вишиванці або прикріпити до одягу синьо-жовту стрічку. Багато батьків також одягають у вишиванку своїх дітей.

Останній місяць зими принесе кілька важливих свят. Найголовніше для багатьох свято: День святого Валентина. Воно щороку припадає на 14 лютого, у середу.

Gazeta.ua розповість які державні та професійні свята відзначатимуть українці в лютому. Зокрема, варто пам’ятати, що 16 лютого День єднання і День військового журналіста України, 20 лютого День Героїв Небесної Сотні, День початку російської агресії проти України, а 21 лютого Міжнародний день рідної мови.