fbpx

Держава компенсує третину вартості утеплення

Головна Сторінка » Держава компенсує третину вартості утеплення

“Хочу утеплити хату, але не вистачає грошей. Чи передбачені пільги для пенсіонерів?” запитує Валентина Хоменко із села Прибужани Вознесенського району Миколаївської області.

В Україні діє державна програма “Теплий кредит”. Мешканці приватних будинків і квартир можуть купувати на виплату енергозберігаюче обладнання, вікна, газові, твердопаливні й електричні котли, утеплювати помешкання, оновлювати дахи. Держава повертає частину позики. При купівлі негазових і неелектричних котлів 20% їхньої вартості, енергоефективного обладнання і матеріалів 35%, для ОСББ і ЖБК 40% ціни утеплення багатоповерхового будинку, якщо в складі ОСББ є родини отримувачі субсидії, то до 70%.

“Теплі кредити” видають в Ощадбанку, Укргазбанку, Приватбанку й Укрексімбанку. Однак торік у програмі були лише перші дві фінустанови. Термін кредиту три роки, мінімальний розмір 10 тис. грн, максимальний 50 тис.

Для участі в програмі люди мають знайти необхідний товар у переліку енергоефективних. Взяти у продавця рахунок-фактуру й подати заяву в банк. При собі мати паспорт, ідентифікаційний код, довідку про доходи за останні шість місяців, чек-фактуру з магазину, накладну на отримання товару, акт виконаних робіт про встановлення металопластикових вікон або дверей, утеплення фасаду. Банк перевірить позичальника й постачальника на благонадійність, товар на відповідність вимогам держпрограми. Вона мала діяти до 2021-го, але її продовжили до 2026 року.