Держава регулюватиме роботу соцмереж: Юрчишин розповів, як саме

Головна Сторінка » Держава регулюватиме роботу соцмереж: Юрчишин розповів, як саме

Досягти консенсусу у питанні роботи Telegram можна тоді, коли в цій темі немає прихованих інтересів.

Але ми досі не розуміємо систему власності деяких соцмереж і не знаємо, чи є втручання у роботу Telegram, як свого часу ФСБ Росії контролювало мережі “ВКонтакте” і “Однокласники”, заявив голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин.

“СБУ і ГУР кажуть, що ймовірно так (є втручання з боку силовиків РФ. – Gazeta.ua). Треба розуміти, із ким говоримо по ту сторону”, – сказав Юрчишин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від тих, хто вкинув “дезу” про Залужного треба просто відписатись – Юрчишин

Він підкреслив, що у питанні регулювання робіт соцмереж – Україна буде відштовхуватися від практик, які діють в Європейському Союзі.

“Перш за все необхідно зрозуміти, хто саме стоїть за мережею, тобто – зробити прозорою систему власності. Далі варто знайти механізми усунення контенту, що порушують законодавство України – заклики до тероризму, дитяча порнографія тощо. Наша задача – знайти будь-які дієві механізми. Частина з них можуть бути в межах законодавства або посилення відповідальності за поширення дезінформації під час воєнного стану. Така робота ведеться зі спецслужбами, правоохоронними службами й медіа експертами, щоб забезпечити баланс і не обмежити свободу слова”, – підкреслив нардеп.

Адміністрація Telegram готова блокувати канали, які пропагують війну та несуть неправдиву інформацію.

Ці телеграм-канали допомагатиме виявляти Міністерство цифрової трансформації, яке організувало цю роботу і вестиме постійно, заявив виконуючий обов’язки міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.