fbpx

Дев’ять років окупації Криму: як партизанить півострів ‒ фото спротиву

Головна Сторінка » Дев’ять років окупації Криму: як партизанить півострів ‒ фото спротиву

Дев’ять років тому у ці лютневі дні російські загарбники почали фатичну окупацію українського Криму. Тоді спротив патріотичних сил на півострові ще міг бути відкритим. Але недовго. Пізніше він мусив перейти у підпілля.

Із початком повномасштабної війни РФ проти України український та кримськотатарський партизанський рух у Криму активізувався з новою силою. Gazeta.ua зібрала фото, що демонструють незламність та стійкість українських патріотів у Криму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П’ять міст у тимчасово окупованому Криму окрасились в українську символіку: фото

На початку окупації виходити на вулиці із синьо-жовтими прапорами ставало з кожним днем небезпечніше. На півострові, де під виглядом так званої “самооборони” наприкінці лютого 2014 року вже активно діяли російські військові та диверсанти, відкрито заявляти про свою позицію стало ризиком для життя.

Тоді вперше в Україні заговорили про новітніх партизанів ‒ кримчан, які не погодились із анексією півострова й різними способами впродовж уже дев’яти років нагадують російським окупантам, що ті в Криму тимчасово.

Успіхи українських Збройних сил на фронтах та заяви українських і світових лідерів про невідворотність перемоги України щодня додають кримським партизанам сил і впевненості у звільненні півострова від загарбників. Дії українських патріотів у Криму стають все сміливішими. Водночас терор Росії проти мирного населення з кожним днем набирає обертів. Окупанти добре знають, що їх чекає, тому бояться й намагаються з усіх сил карати найменші прояви інакодумства.

Тим не менш, підпільники продовжують прикрашати тимчасово окуповані міста Криму українською символікою, що наводить жах на окупантів. Звісно, партизанський рух у тимчасово окупованому Криму не обмежується нанесенням символіки. Все частіше у мережі заявляють про себе організації, які публічно звітують про різного роду диверсійні акції аж до прямого знищення окупантів. І це, кажуть українські партизани в Криму, лише початок.

Двох співробітників Росгвардії ліквідували українські партизани у тимчасово окупованому Криму. Автомобіль з ними підірвали на шляху до Сімферополя, пише Центр національного спротиву.

У тимчасово окупованому Криму помітили український прапор, який майорів у селі Міжводне Чорноморського району. Відповідне відео поширили українські пабліки. Стяг на вежі встановили кримські партизани.

Операція зі звільнення тимчасово окупованого Криму поки що не почалася. Водночас українці демонструють готовність до неї, заявив президент Володимир Зеленський.

Generated by Feedzy