Діаманти, двигуни для дронів і не тільки: відомі подробиці 12-го пакету санкцій проти РФ

Головна Сторінка » Діаманти, двигуни для дронів і не тільки: відомі подробиці 12-го пакету санкцій проти РФ

Європейський союз в 12-му пакеті санкцій ЄС проти Росії пропонує заборонити експорт діамантів та додати до санкційного списку хімікати, літієві батареї, термостати, а також двигуни та сервомотори для безпілотників, які РФ виробляє та використовує проти України.

Пакет також включає заходи щодо посилення контролю за дотриманням верхньої межі цін на російську нафту. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на отримані документи ЄС.

Агентство уточнює, що країни-члени Євросоюзу мають обговорити пропозиції цього тижня, і вони можуть змінитися до того, як будуть схвалені.

Основна увага нового пакету санкцій спрямована на подальше обмеження здатності Кремля обходити санкції ЄС та підтримувати свою військову машину, а також на скорочення джерел доходів Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ЄС домовилися щодо заморожених російських активів

У межах заходів із забезпечення дотримання верхньої межі ціни на російську нафту, яка становить $60 за барель за умови залучення західних транспортних або страхових послуг, ЄС пропонує такі кроки:

– заборонити росіянам обіймати посади в європейських компаніях, які надають послуги рахунків та зберігання криптоактивів;

– заборонити надання ліцензій на програмне забезпечення для управління підприємствами та програмне забезпечення для промислового дизайну й виробництва;

– вимагати, щоб фірми в Європі, які належать або контролюються росіянами або російськими юридичними особами, отримували дозвіл на переказ коштів за межі ЄС;

– запровадити вимогу, щоб експортери включали до своїх контрактів пункти, що забороняють реекспорт до РФ певних товарів.

В 12-му пакеті санкцій Євросоюзу для РФ обмежать торгівлю товарами сукупною вартістю приблизно 5 млрд.

Буде обмежено експорт зварювальних апаратів, хімікатів та інших технологій, які використовують у військових цілях, написало агентство Bloomberg.

Окрему увагу Євросоюз приділятиме боротьбі з ухилянням Росії від санкцій.

Також, в новому пакеті санкцій ЄС проти Росії може бути понад 100 фізичних і 40 юридичних осіб. Обговорюють також заборону працевлаштування росіян на роботу в так звані чутливі сектори й репатріації російських активів у ЄС.