“Університет ухилянтів” – журналісти розповіли про виш Поплавського

Головна Сторінка » “Університет ухилянтів” – журналісти розповіли про виш Поплавського

Київський університет культури консультував для отримання відстрочки від мобілізації.

Журналістське розслідування про приватний навчальний заклад, президентом якого є колишній нардеп Михайло Поплавський, опублікували Bihus.Info.

З моменту початку повномасштабного вторгнення кількість чоловіків призовного віку, які вирішили вступити до вищих навчальних закладів, а відтак і отримати відстрочку від мобілізації, в порівнянні з минулими роками виросла на понад 100 тис, пишуть.

Журналісти Bihus.Info провели власний експеримент і під виглядом потенційних вступників звернулися до Київського університету культури.

“Озвучені журналістами наміри вступу заради уникнення мобілізації не здивували працівників навчального закладу, які охоче взялися консультувати саме з цього питання”, – повідомляють.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повалій, “кролики”, Лорак і росіяни. Хто ще досі має звання народного артиста України

Згаданий університет зараз активно рекламується на найбільших телеграм каналах України.

Так, наприклад, з вересня журналісти нарахували два десятки рекламних постів на каналах “Труха.Україна” та “Украина.Сейчас”.

Зважаючи на вартість розміщення реклами тут, тільки на це Київський університет культури міг витратити близько двох мільйонів гривень за кілька місяців, припускають.

У рекламних дописах університет пропонує “вступ за дві години”, “онлайн навчання” і безліч спеціальностей на вибір.

“Можна припустити, що така кампанія дає свій результат – кількість чоловіків призовного віку, які, за даними NGL.Media обрали для себе Київський університет культури, за останні півтора роки суттєво збільшилася”, – пишуть Bihus.Info.

Задля експерименту журналісти звернулися до університету за консультацією.

За легендою, журналістів не цікавила сама освіта, виключно питання форми навчання для отримання відстрочки від мобілізації.

У деканаті факультету дизайну цьому питанню не здивувалися і порадили обрати денну форму навчання, але в онлайн-режимі.

“Це дозволяє відвідувати пари дистанційно, але при цьому за документами мати саме денну форму, яка і дає відстрочку від мобілізації. Тут також додали: якщо “студент” йде за другою вищою освітою і має попередні дипломи, для вступу достатньо лише співбесіди та оплати навчання – без іспитів”, – пишуть Bihus.Info.

Журналісти також розшукали кількох нових студентів КУК.

Одним із них, наприклад, виявився 37-річний власник пов’язаного з фітнесом бізнесу з Харкова.

Цьогоріч чоловік вступав до харківського університету на спеціальність “Науки про землю” і до Київського університету культури – на “Готельно-ресторанну справу”, що вже свідчить про те, що ймовірно бізнесмену було байдуже на якій саме спеціальності навчатися. В результаті він обрав КУК.

У коментарі Bihus.Info чоловік заявив, що позитивно ставиться до ухилення від мобілізації через вступ до ВНЗ.

Схоже відбувається у багатьох інших університетах, повідомляють журналісти.

За даними NGL.Media минулого року легальною можливістю отримати відстрочку від мобілізації за допомогою університетів скористалися близько 85 тис. чоловіків призовного віку, а цього року – понад 110 тис, пишуть.

У вересні у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який передбачає скасування відстрочки від мобілізації для студентів-чоловіків з 30-річного віку, які здобувають не послідовну вищу освіту або другу й більше.

Деякі особи використовують вступ до університетів як спосіб уникнути мобілізації, сказав міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

Скасування заочної і вечірньої форм навчання запропонують в окремому законопроєкті, повідомив народний депутат Роман Грищук.