В Україні від 20% до 30% осіб, які відбувають покарання, потенційно можуть бути залучені до служби в Збройних силах.
Про це повідомив заступник міністра юстиції Євген Пікалов.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мобілізація засуджених: у Раді зробили перший крок
За його словами, на сьогодні понад 8 300 засуджених вже мобілізувалися, ще близько 1 000 заяв перебувають на розгляді. Серед них – 100 жінок, які також вирішили долучитися до оборони країни.
“Ми оцінюємо потенціал цієї ініціативи як достатньо високий – до 30% засуджених можуть скористатися правом на мобілізацію. Це важливий ресурс, який може суттєво посилити обороноздатність держави”, – зазначив Пікалов.
Він наголосив, що йдеться не лише про розширення військового резерву, а й про можливість ресоціалізації через участь у захисті країни – як вияв громадянської відповідальності.
На сьогодні в Україні утримується близько 37 тис. осіб у місцях позбавлення волі або під вартою. Однак не всі вони можуть бути мобілізовані: є обмеження за станом здоров’я та за статтями, за якими особи були засуджені.
“Особи, засуджені за злочини проти національної безпеки, тероризм, корупцію, статеві злочини – не можуть бути мобілізовані. Понад половину ув’язнених – 57% – становлять засуджені за майнові злочини, ще 11% – за незаконний обіг наркотиків”, – додав Пікалов.
8 травня Верховна Рада ухвалила закон про мобілізацію засуджених осіб.
17 травня президент Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє деяким категоріям увʼязнених мобілізуватися до лав ЗСУ.