fbpx

До Тайваню злетілися десятки бойових літаків та кораблі Китаю

Головна Сторінка » До Тайваню злетілися десятки бойових літаків та кораблі Китаю

Уранці 1 березня Китай направив 25 військових літаків і три військові кораблі до Тайваню.

У відповідь на це влада півострова активувала свої морські та повітряні сили, заявило міністерство оборони Тайваню.

За його даними, 19 з 25 літаків Пекіну перетнули зону ідентифікації протиповітряної оборони острова. Водночас кораблі продовжували діяти в Тайванській протоці.

У відповідь Тайвань підняв у повітря винищувачі, відправив кораблі і активував берегові системи протиракетної оборони. Щоб “уважно стежити і реагувати”.

Нові провокації відбулися на тлі загострення напруги у відносинах між Пекіном і Вашингтоном, пише AP.

Сполучені Штати Америки головний союзник Тайваню і джерело оборонного озброєння. Відносини США і Китаю загострилися через дії Пекіну щодо острова, торгівлі, технологій і Південнокитайського моря.

Як зазначається, Китай здійснює такі провокації щодо Тайваню майже щодня. Вони є частиною так званої тактики “сірої зони”, спрямованої на “залякування і виведення з ладу техніки півострова, виснаження його військових і послаблення суспільного духу”.

Сюди також входять кібервійна і дезінформаційні кампанії, а також невпинне прагнення позбавити Тайвань дипломатичних союзників.

Китай вважає Тайвань провінцією, що відкололася, й прагне неодмінно її повернути. Проте багато тайванців хочуть мати окрему державу. Суперечка робить ситуацію в регіоні напруженою. Існує загроза конфлікту, у якому можуть взяти участь і США.

У серпні торік вперше за 25 років член Палати представників США спікерка Ненсі Пелосі прилетіла до Тайваню.

Сі Цзіньпін заявив, що США втручаються в справи Тайваню. І застеріг президента США Джо Байдена від “гри з вогнем”. Якщо Тайвань проголосить незалежність, КНР без вагань почне війну, заявляв міністр оборони Китаю.

Generated by Feedzy