Палата представників дала зрозуміти, що не погодиться із законопроєктом Сенату Сполучених Штатів Америки про допомогу Україні.
Спікер Палати представників США Майк Джонсон відкинув законопроєкт Сенату, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню й може бути ухвалений найближчими днями. Відповідну заяву він опублікував у Twitter.
“Сенат не зміг вкластися в цей момент і не включив до документа питання безпеки кордону з Мексикою. Верхній палаті Конгресу слід було повернутися до креслярської дошки, щоб внести поправки до поточного законопроєкту, включивши до нього реальні положення про безпеку кордонів, які дійсно допомогли б покласти край катастрофі. У законопроєкті Сенату про іноземну допомогу нічого не йдеться про найнагальнішу проблему, яка постає перед нашою країною. Оскільки Сенат не отримав жодної зміни в прикордонній політиці, Палаті представників доведеться продовжувати працювати над цими важливими питаннями з власної волі. Америка заслуговує кращого, ніж статус-кво Сенату”, – написав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Допомога Україні: Сенат США скоро буде голосувати
На заяву Джонсона відреагував сенатор від Демократичної партії Кріс Мерфі. Він брав участь у переговорах щодо законопроєкту. Законодавець написав, що спочатку спікер сказав, що не пропустить фінансування України без угоди про кордон – тоді Сенат уклав угоду, яку голова Палати анулював.
“Він сказав, що нам не потрібна угода, і тепер він каже, що не ухвалить наш законопроєкт про фінансування України, тому що він не включає прикордонну угоду. Серйозно, якого біса?” – заявив Мерфі.
Минулого тижня Байден розкритикував республіканців у Конгресі за блокування Республіканською партією Сенату просування двопартійної угоди щодо кордону і пакету допомоги Україні та Ізраїлю. Байден заявив, що ніколи й не думав побачити щось подібне на Капітолійському пагорбі, пише CNN. Він звинуватив Дональда Трампа в погрозах законодавцям.