fbpx

Дослідники показали піраміду Хеопса відразу після побудови

Головна Сторінка » Дослідники показали піраміду Хеопса відразу після побудови

Відновили зовнішній вигляд давньоєгипетських пірамід Гізи 4 тис. років тому.

Ці будівлі сильно змінювалися. Древні будівельники використовували потрібні матеріали, які люди потім просто розбирали. Про це пише Live Science.

Коли піраміди збудували, вони не були піщано-коричневими, як сьогодні. Вони були вкриті шаром блискучої осадової породи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи знайшли голови древніх богів

“Всі піраміди були обкладені дрібним білим вапняком”, розповів доцент Чеського інституту єгиптології при Карловому університеті у Празі Мохамед Мегахед.

Завдяки цьому піраміди мали гладкий, відполірований шар. Він сяяв яскраво-білим кольором під сонцем.

За даними Національного музею Шотландії, будівельники використали близько 6,1 млн т вапняку тільки під час будівництва Великої піраміди Хеопса. Але потім облицювальне каміння забрали для інших будівельних робіт. Те саме сталося й з більшістю оболонок інших пірамід.

Є докази того, що вапняк почали розбирати за часів правління Тутанхамона і це тривало до XII століття нашої ери. Деякі камені також міг розхитати землетрус 1303 року нашої ери.

Стародавню лазню знайшли археологи в єгипетському місті Береніс. Їй 2,2 тис. років. Лазню збудували у грецький період.

Розкопали дві круглі будівлі з 14 ваннами в кожній. У них могла бути холодна чи тепла вода. Знайшли окрему кімнату для гарячих ванн і давню систему водопостачання. Вода надходила з двох великих резервуарів.

Generated by Feedzy