Якщо в будинку холодно ‒ як правильно утеплити двері

Головна Сторінка » Якщо в будинку холодно ‒ як правильно утеплити двері

Зважаючи на часті відключення світла та опалення в Україні нинішньої зими через російські удари по цивільній інфраструктурі, важливо знати, як максимально можна зберегти в будинку тепло.

Потрібно заздалегідь подбати про утеплення помешкання. Насамперед ‒ добре утеплити двері. Як це якісно зробити, пише Gazeta.ua.

Найкраще підходити до справи комплексно. Потрібно утеплювачем оббити самі двері, обробити усі тріщини герметиком, а коробку доповнити ущільнювачем.

Щодо матеріалів для утеплення, то найнадійнішим вважають вату. До того ж, це ‒ добре перевірений матеріал. Водночас вата дуже швидко вбирає вологу. Це може сприяти появі грибка. Тому її доведеться часто замінювати. Як альтернативу можна використати поролон. Але його також доведеться міняти кожних два-три роки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як не допустити цвілі в будинку ‒ корисні поради

Зручний утеплювач ‒ пінопласт. Він дешевий, легкий, його зручно різати смужками потрібного розміру. Дорожчий ‒ пінополіуретан. Він чудово закриває тріщини, води й пари не боїться, стійкий до хімічної дії.

Непоганий матеріал ‒ мінеральна вата. Він ‒ м’який, екологічний, холоду не пропускає, не гниє, горить. Але є один недолік ‒ з часом “збивається” під вагою дверей. Багато хто як утеплювач використовує рідкі цвяхи, дерматин, монтажну піну, фанеру та інші підручні засоби.

Якщо потрібно утеплити металеві двері, важливо звернути увагу на їх якість. Найпоширеніші двері ‒ це, зазвичай, дві пластини, між якими міститься якась дешева сировина, наприклад, картон. Тому завдання при утепленні заповнити цей простір теплішим наповнювачем.

Потрібно зняти двері з петель, від’єднати всі накладні частини, в тому числі замок. Далі одне з полотен дверей демонтують й заповнюють порожнечу обраним наповнювачем. Щілини між шматками матеріалу краще заповнювати монтажною піною, тоді залишиться лише повернути полотно на місце і прикрутити всі елементи.

Утеплення дерев’яних дверей також має свої особливості. Такі двері можуть бути як подвійними, так і одинарними. Подвійні слід утеплювати за аналогією до металевих. Якщо двері з одного полотна, на нього накладають поролон, а зверху додають шар дерматину. При цьому поролон краще кріпити на відстані щонайменше 5 мм від краю дверного полотна. Інакше він заважатиме дверям вільно відчинятися і зачинятися.

Низька температура в оселі впливає на якість сну. Найскладніше зігрітися, коли опалення зникає повністю. Але провести ніч відносно комфортно і виспатися цілком реально, якщо дотримуватися певних правил.

В Україні температурний мінімум у будинках цієї зими знизили до +16°С. За нинішніх умов газ і вугілля потрібно використовувати економно, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.