Досліджень якості знань не проводили

Головна Сторінка » Досліджень якості знань не проводили

 Навчальні заклади по-різному пристосувалися до дистанційного навчання. Багато залежало від гнучкості рішень, попереднього досвіду. Дехто ще до карантину впроваджував таку форму навчання, використовуючи платформи “ґуґл міт”, “Мудл” та інші, каже освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

 Чи вплинуло дистанційне на­вчання на якість освіти, сказати важко. Таких досліджень в Україні поки що не проводили. Кабінет міністрів, Міністерство освіти й науки запланували зробити моніторинг якості освіти, починаючи з 2024 року.

Плюсом дистанційного навчання є можливість планувати час, більше використовувати внутрішню мотивацію. Адже це відповідальність самого студента, його бажання отримати якісну освіту. Вузи також мають бути зацікавлені використовувати сучасні технології. Один із недоліків перевантаження студентів і викладачів. Також постає питання дотримання академічної доброчесності, щоб студенти не списували. Цікаво спостерігати за трансформацією ставлення університетів, здебільшого за кордоном, до дистанційної освіти. Раніше вони наголошували, що якісна освіта може бути лише офлайн, коли є безпосередній контакт викладача та студента. Зараз позиція змінюється якісною може бути й дистанційна освіта.

Важливо, щоб висновки та рішення стосовно змін у форматах та можливостях освіти базувалися на об’єктивній інформації. Поки що маємо лише одне дійсно якісне Зовнішнє незалежне оцінювання після 11-го класу. Стосовно інших рівнів освіти такого немає. Лише дистанційна форма для багатьох вузів не ідеальне рішення. Я бачу тенденцію до поєднання різних форм навчання.

“Газету по-українськи” можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за “ковідну тисячу”