fbpx

Дослідження волосся Бетховена відкрило невідомі факти про композитора

Головна Сторінка » Дослідження волосся Бетховена відкрило невідомі факти про композитора

Волосся композитора Людвіга ван Бетховена дослідили вчені з Інституту еволюційної антропології суспільства Макса Планка.

Вони виділили ДНК й встановили його хворобу, повідомляє Science Alert.

За 25 років до смерті Бетховен написав своїм братам листа, в якому просив дізнатися причину втрату слуху. Але це не зміг з’ясувати навіть його лікар Іоганн Адам Шмідт. Ближче до 30 років він страждав від діареї та болів у животі. За шість років до смерті у композитора з’явилися перші ознаки захворювання печінки. Припускали, що вона стала причиною його смерті у віці 56 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геній із батьком поїхав у концертний тур

Сучасні дослідження волосся показали, що Бетховен, ймовірно, хворів на гепатит В. Його посилило пияцтво та численні фактори ризику захворювання печінки.

Тепер з’явились нові питання. Невідомо, як композитор заразився гепатитом.

Також дослідники порівняли Y-хромосому у зразках волосся з хромосомами сучасних родичів, що походять від батьківської лінії Бетховена. Виявили невідповідність. Ймовірно, що у поколіннях, які передували народженню композитора, було кілька позашлюбних дітей.

У Бетховена прогресує глухота. 1824 року Бетховен написав Дев’яту симфонію. Після її виконання публіка влаштувала авторові овацію. Він стояв спиною до залу й нічого не чув, доки одна із учениць не повернула його обличчям до слухачів.

Людвіг ван Бетховен помер 26 березня 1827 року. Понад 20 тис. чоловік йшли за його труною

Generated by Feedzy