Дуда висловився про російську пропаганду

Головна Сторінка » Дуда висловився про російську пропаганду

Москва за допомогою пропаганди намагається нав’язати російське бачення світу.

З цим зіткнулась навіть Польща, сказав президент країни Анджей Дуда в ефірі телемарафону, передає Gazeta.ua.

“Весь час Москва і всі московські радіо- і телеканали, і все, що російський режим транслює в інтернеті, хочуть нав’язати це російське бачення світу. Я б сказав так: вони бачать інших такими, якими вони є самі. Вони нападають на інших, вони намагаються забрати чужі землі, вони намагаються поневолити інші народи, тому їм може здаватися, що всі навколо них однакові”, зазначив Дуда.

Він сказав, що Польща ніколи ні до кого не висувала жодних претензій. Країна прагне жити в мирі з сусідами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Війна була неминучою Дуда розповів про настрої перед вторгненням

“Найкращим доказом того, що ми можемо мирно жити разом, є те, що ми відчуваємо, перебуваючи в Європейському Союзі, де фактично майже немає кордонів між Польщею та нашими сусідами в ЄС. Ми всі перебуваємо у Шенгенській зоні. Ви можете їхати в Німеччину, не зупиняючи машину, ніхто нікого не контролює на кордоні, ви можете купити нерухомість в Німеччині, німці можуть купити квартиру в Польщі, вони можуть жити в Польщі, поляки можуть жити в Німеччині, в будь-якій іншій країні ЄС, в Чехії, Словаччині, Австрії, куди захочуть поїхати. Немає жодних проблем з перетином кордону. Ми хочемо, щоб так само було з Україною і, сподіваємося, в майбутньому з Білоруссю”, зазначив президент Польщі.

Радянський режим не давав можливості вибудовувати такі стосунки

“Він забрав наші паспорти, він замкнув нас за залізною завісою, нам не дозволяли виїжджати на Захід. Лише небагатьом було дозволено виїхати на Захід, насамперед тим, хто підписав якусь спеціальну обіцянку, хто доносив на інших комуністичним службам. Таким людям дозволяли виїхати, а людям, які жили нормальним життям, які намагалися жити чесно, які чекали того часу, коли вони будуть вільні, не дозволяли виїжджати”, сказав Дуда.

Росія продовжує існувати в ізоляції. Вона ізолює велику частину свого населення і весь час годує його пропагандою.

“Саме російський режим є агресивним, і ця війна, яку сьогодні переживає Україна, ця жорстокість і брутальність є якраз проявом російського неоколоніалізму”, підсумував він.

Польща може передати Україні літаки Міг-29 значно раніше, ніж інше озброєння. Українські пілоти майже кожен день літають на них, сказав президент Польщі Анджей Дуда.

Танки Leopard, які союзники пообіцяли передати Києву, будуть передані Україні у березні. Водночас, ще більше країн заявили про свою участь у коаліції щодо передачі танків на потреби Збройних сил України. Про це заявив міністр оборони Польщі Маріуш Блащак після засідання у форматі “Рамштайн” в Брюсселі.