Думки у виданні The Washington Post оглядача Лі Хокстадера
Серед найпомітніших рис Володимира Путіна – гостре відчуття хижаком слабкостей своїх ворогів.
Жовтень був, ймовірно, найкращим місяцем для російського президента відтоді, як він розв’язав своє криваве вторгнення в Україну 20 місяців тому. Якщо окремі події, які стали йому на шляху, стануть тенденцією, Київ зіткнеться зі значно більшими шансами програти війну – сценарій, який створить величезні ризики для НАТО під проводом США, не кажучи про життя мільйонів українців. Це має привернути увагу Заходу.
У перші кілька годин 1 жовтня за московським часом Конгрес проголосував за збереження уряду США, але лише після того, як із закону вилучили скорочений пакет військової та цивільної допомоги Україні на $6 млрд. Це відображало низьку підтримку Києва серед республіканців-трампістів у Палаті представників і було передвістям того, що буде далі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Московський мехінізм” та об’єднання республіканців з демократами: Карпентер про те, чого чекати Україні
Буквально напередодні Путін отримав хороші новини зі Словаччини. Вона обрала новий уряд, прем’єр-міністр якого, проросійський популіст Роберт Фіцо, припустив, що й надалі блокуватиме військову та економічну допомогу ЄС Україні. Наразі він цього не робить. Замість цього пропонує умови, але є партнером для іншого проросійського популістського лідера в ЄС, прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана. Разом вони можуть перешкоджати майбутній допомозі Києву.
Через тиждень після перемоги Фіцо на виборах ХАМАС убив 1400 ізраїльтян, відвернувши увагу світу та Вашингтону від звірств Путіна в Україні. Жорстокі репресії Ізраїлю в Секторі Газа дали Путіну пропагандистську палицю для використання проти Заходу на Глобальному Півдні. Аргумент був, що Захід був обурений бійнею в Україні, але байдужий до неї в Газі. Неважливо, що в кожному випадку ширша війна була спровокована агресорами – ХАМАС і Росією.
Кремль надалі готовий використовувати безмежні запаси солдат як гарматне м’ясо
На тлі тих подій військовий контрнаступ України, розпочатий у червні, припинився, оскільки зіткнувся з окопаними російськими військами, мокрою осінньою погодою та тривожним браком новобранців. Московські війська розпочали власну атаку на місто Авдіївка, зазнавши величезних втрат і нагадавши світові, що Кремль надалі готовий використовувати свої безмежні запаси свіжих солдатів як гарматне м’ясо.
Тупикова ситуація війни відповідає стратегії Путіна виснажити Україну та пережити Захід. Це принесло додаткові плоди на Капітолійському пагорбі, коли республіканці обрали нового спікера Палати представників, конгресмена Майка Джонсона, який не раз голосував проти фінансування України. Одразу після присяги він заявив, що заблокує зусилля президента Джо Байдена пов’язати новий пакет допомоги Україні на $61 млрд із новим пакетом зброї для Ізраїлю.
Зеленський прямо казав лідерам Конгресу, що без підтримки США Україна програє війну
На даний момент підтримка Києва США залишається під сумнівом. Без цього президент Володимир Зеленський прямо казав лідерам Конгресу, що Україна програє війну.
Останній букет для Путіна вручили наприкінці жовтня, коли нове опитування у Франції поставило Марін Ле Пен, крайню націоналістку з давніми зв’язками з Росією, на перше місце серед вірогідних кандидатів на президентських виборах у Франції 2027 року. Хоча Ле Пен засудила вторгнення Путіна, вона також виступала проти озброєння України. Її партія роками покладалася на багатомільйонну позику від російського банку, виплачену лише цієї осені.
Путін бачить і заохочує ці ознаки коливань Заходу, і історія показує, що вони спонукають його втілювати свою мрію про відновлення російської імперії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Можемо отримати “чорну діру” на Близькому сході” – Сергій Данилов
10 років тому Путін спостерігав, як президент Барак Обама провів “червону лінію” проти використання хімічної зброї в громадянській війні в Сирії, а потім нічого не зробив, коли президент Сирії Башар аль-Асад показав, що це блефом. Через півроку Путін ввів російські війська в Крим і незаконно анексував його.
Путін також спостерігав за тим, як у серпні 2021 року Байден віддав наказ про хаотичне виведення військ США з Афганістану. Через півроку після цього він розв’язав повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Москва кілька разів програла битву за Україну” – Євген Глібовицький
Не всі жовтневі новини були хорошими для Путіна. У Польщі правий уряд, чия постійна підтримка Києва почала відступати, програв. Новий уряд, який може прийти до влади до кінця року, ймовірно, підтвердить рішучу підтримку Варшавою європейської допомоги Україні, яка зараз перевершила підтримку США.
Значна частина Заходу рішуче підтримує прагнення України стати повноправним членом ЄС, а це саме те, чого не може прийняти Путін.
Російський диктатор грає в довгу гру, враховуючи кожну тріщину в західному альянсі. Найбільша потенційна тріщина можлива перемога на виборах Трампа, який не є другом України
Але російський диктатор грає в довгу гру, враховуючи кожну тріщину в трансатлантичному альянсі. Найбільша потенційна тріщина з усіх можлива перемога на виборах Дональда Трампа, який не є другом України. Вона назріває лише через 12 місяців. Для Путіна це може бути грою, сетом і матчем.
Переклад Gazeta.ua