“Дуже непроста історія” – чому Зеленський хоче ввести множинне громадянство

Головна Сторінка » “Дуже непроста історія” – чому Зеленський хоче ввести множинне громадянство

Президент Володимир Зеленський подав законопроєкт про множинне громадянство.

Влада зацікавлена в тому, що українці з досвідом роботи і бізнесу за кордоном поверталися в Україну або починали тут економічну активність. Ця ідея також пов’язана із мобілізацією до війська. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів політолог Андрій Миселюк.

“Одразу після обрання Зеленського з’явилися ідеї, що українцям за кордоном треба дати громадянство України. А зараз ця ідея актуалізувалася. Тут є одна складова економічна. Влада зацікавлена в тому, що українці з досвідом роботи і бізнесу за кордоном поверталися в Україну або починали тут економічну активність. На даремно радник Офіса Сергій Лещенко заявив, що є ідея для західних країн припинити виплачувати допомогу біженцям з України. Таким чином Зеленський та його команда намагаються залучити активи українців за кордоном”, сказав Миселюк.

Важливим аспектом, звісно, є мобілізація, додав політолог.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Цей раунд ми програли Росії всуху” – чому і як поновлюють на посадах росіян і зрадників

“Тому що є проблеми з поповненням Збройних сил. Влада намагається залучати всі можливі інструменти, щоб це виправити. Є розуміння, що за кордоном є патріоти, які можуть захотіти служити. І додатковим стимулом може для них може стати саме отримання громадянства”, пояснив Миселюк.

Втім, у тому стані, в якому зараз є проєкт закону, він протирічить Конституції, наголосив політолог.

“Тому що Конституція забороняє множинне громадянство. Судячи з усього, наступний етапом буде те, що почнуть говорити про необхідність запуску змін до Конституції. І це також довга і непроста історія. Але влада вважає, мабуть, що це дуже потрібно зараз”, уточнив Миселюк.

На сайті Верховної Ради з’явився текст документа про множинне громадянство, який 22 січня подав президент Володимир Зеленський.

Множинне громадянство – це статус громадянства, за якого людина послідовно визнається громадянином/громадянкою двох чи більше держав за законами цих країн. Відповідно до Конституції України у державі існує єдине громадянство.