Директор ЦРУ їздив у Китай покращувати стосунки – ЗМІ

Головна Сторінка » Директор ЦРУ їздив у Китай покращувати стосунки – ЗМІ

Директор Центрального розвідувального управління США Вільям Бернс минулого місяця нібито таємно відвідав Китай, щоб “розморозити” стосунки між державами.

Він проводив переговори з офіційними особами держави, пише Financial Times з посиланням на свої джерела.

“Таємний візит Бернса свідчить про те, наскільки Білий дім стурбований погіршенням відносин між Пекіном і Вашингтоном”, пише видання.

Неназваний американський чиновник розповів, що під час візиту Бернс зустрівся з представниками китайської розвідки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сі Цзіньпін попередив силовиків про “найгірші сценарії”

Візит відбувся тоді, коли США наполягають на взаємодії з Китаєм на високому рівні для стабілізації стосунків.

Цю інформацію у Білому домі та ЦРУ не коментували.

Раніше президент США Джо Байден просив директора Бернса проводити “делікатні місії” за кордоном.

Минулого місяця Байден без подробиць сказав, що очікує неминучої “відлиги” у відносинах з Китаєм. Бернс відвідав Китай до цієї заяви.

Раніше Сі Цзіньпін заявив, що США втручаються в справи Тайваню. І застеріг президента країни Джо Байдена від “гри з вогнем”. Якщо Тайвань проголосить незалежність, КНР без вагань почне війну, заявляв міністр оборони Китаю.

У березні президент Китаю офіційно оголосив про підготовку до війни. На щорічному засіданні парламенту КНР та його вищого політичного дорадчого органу в березні Сі розкрив тему готовності до війни у чотирьох окремих промовах, писало американське видання.

Китай вважає Тайвань провінцією, що відкололася, й прагне неодмінно її повернути. Проте багато тайванців хочуть мати окрему державу. Суперечка робить ситуацію в регіоні напруженою. Існує загроза конфлікту, у якому можуть взяти участь і Сполучені Штати Америки.