Директор “Охматдиту” на засіданні Радбезу ООН розповів подробиці атаки росіян на лікарню

Головна Сторінка » Директор “Охматдиту” на засіданні Радбезу ООН розповів подробиці атаки росіян на лікарню

8 липня на момент ворожої атаки по лікарні “Охматдит” всередині перебували понад 600 пацієнтів і майже стільки ж працівників, проводились три складні операції.

Поранені 300 людей, серед них восьмеро дітей. Двоє дорослих загинули, одна з них – молода лікарка. Пошкоджені 24 відділення, повідомив гендиректор лікарні Володимир Жовнір, який виступив онлайн на засіданні Радбезу ООН.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розслідувачі з Bellingcat підтвердили, що росіяни вдарили по “Охматдиту” ракетою Х-101

Близько 600 пацієнтів довелось перевести в інші медичні заклади, серед них є ті, що потребують невідкладної допомоги та лікування.

“У нас будуть серйозні довгострокові наслідки для медичної сфери щодо лікування дітей. Отже, ця атака завдала серйозної шкоди. І ще довго ми відчуватимемо її наслідки. І люди, які там перебували, відчуватимуть наслідки ще довгий час”, – сказав Жовнір.

8 липня російські війська здійснили повітряну атаку різними видами ракет по Україні і столиці. Внаслідок ворожої атаки були руйнування і пошкодження цивільної інфраструктури у семи районах Києва.

У Шевченківському районі постраждала дитяча лікарня “Охматдит”.

Є велика ймовірність, що Росія цілеспрямовано атакувала дитячу лікарню “Охматдит”, заявила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Даніель Белл.