Екскомандувач США припустив, коли ЗСУ можуть провести вдалий контрнаступ

Головна Сторінка » Екскомандувач США припустив, коли ЗСУ можуть провести вдалий контрнаступ

Збройні сили України можуть відкинути російські війська ще далі вже влітку.

Водночас це залежатиме від постачання зброї та стратегії. Про це заявив колишній командувач Центральним командуванням США Девід Петреус, передає CNN.

“Для успіху буде потрібна успішна загальновійськова війна взаємодоповнюючий підхід, при якому кілька видів бойових одиниць підтримують один одного”, зазначив він.

За його словами, цього літа українські сили зможуть перерізати сухопутний коридор до Криму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Білий дім зробив гучну заяву щодо винищувачів для України

“Якщо перерізати його, то можна буде розпочати ізоляцію Криму, можна буде зменшити його як вузол матеріально-технічного забезпечення, а потім можна розділити російські сили. І тоді, якщо зруйнувати міст через Керченську протоку, то росіян справді ізолюють”, пояснив Петреус.

Військовий сказав, що якщо цей сценарій спрацює, у поєднанні зі зброєю великої дальності для високомобільних артилерійських ракетних систем HIMARS, то на війні буде зовсім інша динаміка.

“Якщо російські втрати продовжать накопичуватись, у якийсь момент Кремль повинен буде визнати, що ця війна нестійка на полі бою. І якщо світ продовжить посилювати економічний, фінансовий та експортний контроль, то ситуація стане ще більш нестійкою”, впевнений він.

Екс-командувач США додав, що тоді українські військові зможуть досягти таких загальновійськових ефектів, яких не досягли на початку вторгнення росіяни.

Велика Британія постачатиме Україні далекобійні боєприпаси та системи протиповітряної оборони.

Про це на безпековій конференції у Мюнхені повідомив прем’єр-міністр країни Ріші Сунак. Він також закликав подвоїти військову допомогу Україні, навіть якщо це вичерпає західні запаси.

Британський премʼєр вважає, що те, що поставлено на карту в цій війні, навіть більше, ніж безпека та суверенітет однієї нації.