Кулеба закликав союзників надати Україні касетні боєприпаси: у НАТО відреагували

Головна Сторінка » Кулеба закликав союзників надати Україні касетні боєприпаси: у НАТО відреагували

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав західних союзників надати Україні касетні боєприпаси.

На брифінгу під час Мюнхенської конференції з безпеки дипломат зазначив, що у разі надання українським силам касетних боєприпасів, вони будуть використані виключно проти російської армії, повідомляє видання Welt.

“У нас є докази, що РФ використовує касетні снаряди. Ми розуміємо, що ці снаряди дискусійне питання у світі. Ми не є частиною Конвенції, яка забороняє їх використання. Тому легально жодних перешкод. І якщо ми отримаємо снаряди, вони будуть використані виключно проти російських військових сил”, запевнив Кулеба.

Водночас німецький політик Антон Гофрайтер критично ставиться до вимог України щодо касетних боєприпасів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент Чехії заявив про небажані сценарії поразки РФ: Кулеба відреагував

“Я вважаю цю вимогу неправильною. Те, що вони щось вимагають, не означає, що ми повинні це реалізувати. Але ця, на мій погляд, нерозумна вимога виникає з відчаю, тому що те, що обіцяно, недостатньо виконується. Гарним прикладом є танки Leopard 2”, сказав він.

Відкинув вимогу України щодо касетних боєприпасів та фосфорної зброї і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ.

Про це він сказав в інтерв’ю німецькому телеканалу NTV на Мюнхенській конференції з безпеки.

“НАТО не рекомендувало і не постачало ці види зброї. Ми постачаємо артилерію та інші види озброєнь, але не касетні бомби”, сказав Столтенберґ.

Сполучені Штати Америки вітатимуть рішення інших країн передати Україні винищувачі.

У США вважають суверенним правом кожної держави приймати рішення щодо поставок Києву літаків МіГ-29 або інших бойових машин, заявив у п’ятницю під час брифінгу в Вашингтоні координатор Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.

Він додав, що союзники та партнери перебувають у постійному контакті з українською стороною щодо визначення, а також задоволення потреб Збройних сил України.