fbpx

Ексміністра оборони Данії звинуватили у розголошенні держтаємниці

Головна Сторінка » Ексміністра оборони Данії звинуватили у розголошенні держтаємниці

Колишньому міністру оборони Данії Клаусу Фредеріксену висунули звинувачення в розголошенні державної таємниці. За тими ж звинуваченнями затриманий колишній глава зовнішньої розвідки.

Про це повідомляє BBC.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оточення Земана підозрюють у зливі секретної інформації

Фредеріксен не сказав, в чому його звинувачують, але наполягав на тому, що “ніколи не зробить нічого, що могло б нашкодити Данії”.

Фредеріксен був міністром оборони протягом трьох років, з 2016 до 2019 року, а також головою Комітету розвідувальних служб.

Коментарів від прокуратури не надходило, але данські ЗМІ повідомляють, що екс-міністр раніше з’являвся, щоб підтвердити існування надсекретної співпраці з США, що дозволило Вашингтону використовувати данські дані для шпигунства.

“У 2020 році він дав інтерв’ю, в якому шокував експертів в області оборони, вказавши, що громадяни Данії можуть бути замішані в секретній угоді з прослуховування телефонних розмов”, – йдеться в повідомленні.

Місцеві ЗМІ опублікували інформацію про ймовірну співпрацю датської розвідки з агентством нацбезпеки США з прослуховування з 1990-х. Вони запевняють, що угода нібито “лежить в сейфі розвідки і кілька міністрів це знають”.

У 2017 році Фредеріксен казав, що вважає виправданими побоювання з приводу військової загрози з боку Росії.

Агресивна політика Путіна є дуже серйозною і страшною загрозою безпосередньо для Данії, заявив він. “Ми повинні зрозуміти для себе, що ми всі – під загрозою. І ми повинні діяти”, – казав тодішній міністр оборони Данії.