fbpx

Ексочільника спецслужби Казахстану підозрюють у спробі захоплення влади

Головна Сторінка » Ексочільника спецслужби Казахстану підозрюють у спробі захоплення влади

Комітет національної безпеки Казахстану почав розслідування у справі про спробу захоплення влади щодо свого колишнього керівника, одного з найвпливовіших політиків країни Каріма Масімова.

Також триває досудове розслідування за фактом державної зради щодо політика. Про це повідомила Казахська служба “РадіоСвобода” з посиланням на пресслужбу відомства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майже 10 тис. затриманих у ході зачисток: що відбувається у Казахстані

“Розслідування за фактом державної зради триває. Однак у рамках справи додатково розпочато досудові розслідування за фактами дій, спрямованих на насильницьке захоплення влади, і перевищення посадових повноважень”, – заявила пресслужба КНБ.

За підозрою в скоєнні цих злочинів затримані також колишній заступник голови спецслужби-начальник елітного спецназу Ануар Садикулов, звільнений в один день з Масімовим. І колишній заступник голови КНБ генерал-майор Даулет Єргожин. Останній на сайті казахського уряду все ще вказується заступником голови КНБ. На цю посаду його призначили 9 січня 2022 року.

Карім Масімов двічі обіймав посаду глави уряду Казахстану. Його затримали незабаром після участі в засіданні Ради безпеки країни 5 січня.

Комітет національної безпеки розпочав досудове розслідування за фактом державної зради. Максимальне покарання позбавлення волі до 15 років із можливим позбавленням громадянства.