Експерти будгалузі оцінили соціальний концепт-проект реконструкції пішохідного мосту в Ужгороді

Головна Сторінка » Експерти будгалузі оцінили соціальний концепт-проект реконструкції пішохідного мосту в Ужгороді

Днями в Ужгороді на містобудівній раді презентували концепцію реконструкції пішохідного мосту. Її подарував місту відомий будівельний хаб група компаній Win Experts. Адже цей об’єкт знаходиться в аварійному стані і давно потребує відновлення. Асфальт, яким залитий міст, відпадає та “рухається”. А по ньому щодня ходять тисячі людей.

Всесвітньо відомий скульптор та архітектор Петро Антип із Києва показує, як в даному варіанті концепт-проекту реконструкції пішохідного мосту старі поручні мають замінити на більш ефективніші. А у верхній частині запланували змонтувати фігуристі конструкції:

“Цей проект унікальний і обов’язково має стане візитівкою Ужгорода. Мені надзвичайно приємно було працювати із цим старовинним мостом початку 19 століття. Хотілося зберегти ті традиції, але втілити їх у сучасних матеріалах. Ним пересуваються багато люде, тож вирішив його розширити із шести метрів до дев’яти, а в середині аж до одинадцяти. Верхня ж частина мосту виконує не тільки естетичну функцію, а й практичну. Адже за рахунок неї розподілиться навантаження загальної конструкції”.

За словами координатора проектів Національної спілки архітекторів України (НСАУ) Олександра Барановського, реконструкція мосту в Ужгороді є доцільною і своєчасною:

“У ньому бачимо легкі й ажурні форми мостового переходу створять підкреслено сучасний акцент просторової композиції набережної ріки Уж. Це дасть поштовх для пошуків більш сучасних прийомів у вирішенні важливої для міста рекреаційної зони. Приклади подібного підходу є в багатьох європейських містах, наприклад, у Кракові. Там збудували об’єкт подібний до цього”.

Дійсна членкиня International Council on Monuments and Sites (ICOMOS ) Ольга Рутковська наголошує, що в історичному місті реконструкція мосту це відповідальне завдання, що вимагає всебічної оцінки як стану об’єкту, так і наслідків реконструкції:

“Значна частина таких об’єктів має важливе історичне та суспільне значення. Найкращий підхід у ситуації це проведення реконструкції із конкурсним підходом до вибору ідеї та врахування всіх особливостей первісної інженерно-технічної конструкції, особливостей ландшафту, планувальної структури об’єкту місцевості і за можливості первісного опорядження. Застосування новітніх технологій має нести безпечність та зручність і тактовно вписуватися в історичний об’єкт”.

А президент FIABCI-Ukraine, національного підрозділу Всесвітньої федерації нерухомості FIABCI International Дмитро Ковганіч зазначає, що будь-які об’єкти нерухомості, що відносяться до інфраструктурних елементів міст є дуже важливими та підвищують інвестиційну привабливості регіонів, додають їм соціальної значущості:

“Тому будь-яка реконструкція чи зведення це важливий крок у розвитку громад та країни в цілому. Закликаємо всі регіони брати за приклад подібні інфраструктурні об’єкти як оцей міст в Ужгороді”.

Такої ж думки і президент Національного експертно-будівельного альянсу України та групи компаній Win Experts Віктор Лещинський, який постійно вболіває за те, аби збудувати сучасну та потужну країну:

“Наш будівельний хаб подарував місту цей концепт-проект пішохідного мосту перед його 1128-му річницею. Вважаю, що Ужгород це особливий регіон з багатою історією та традиціями. Створюючи даний проект, наші фахівці несли ідею поєднання концепту старого міста із сучасними тенденціями, які нині є світовими трендами. Це лише один із варіантів того, як міг би виглядати пішохідний міст в Ужгороді. Підкреслю, що мій Фонд готовий запропонувати міській владі спільно провести конкурс на кращу концепцію із реконструкції даного об’єкту та надати переможцю грошову премію. І таким чином зробити свій внесок у розвиток міста”.

Остаточне ж рішення про реконструкцію або ремонт цього моста вирішить місцева влада.