Експорт російських нафтопродутків значно впав – Reuters

Головна Сторінка » Експорт російських нафтопродутків значно впав – Reuters

Росія змушена скоротити експорт нафтопродуктів в інші країни.

Це сталось через атаки українських дронів на нафтові термінали та заводи окупантів, повідомляє Reuters.

Експорт бензину та дизельного палива у січні 2024 року скоротився на 37% та 23% відповідно порівняно з січнем 2023 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Морські поставки російської нафти впали до мінімуму: назвали дві причини

За даними трейдерів та даних відстеження суден LSEG, Росія, ймовірно, скоротить експорт нафти приблизно на 128-136 тисяч барелів на день. Це приблизно третина від загального обсягу експорту.

Крім того, Індія, яка є одним з основних споживачів російської нафти, почала менше імпортувати “чорного золота” з Росії – у січні показники впали до найнижчого рівня за рік через санкції.

Україна змінила стратегію війни проти Росії і відкрила другий фронт.

Зараз бойові дії відбуваються безпосередньо на лінії зіткнення, а також на території РФ – це повністю змінює правила гри і завдає найбільше шкоди окупантам.

Удар по нафто- і газопереробному заводу та експортному нафтовому терміналу в Усть-Лузі під Санкт-Петербургом” серйозно підірвав здатність Росії виробляти і експортувати паливо”.

Фактично, ці безпілотники українського виробництва виявилися більш успішними у запровадженні санкцій проти російської торгівлі вуглеводнями, ніж усі невдалі спроби Заходу обмежити ціни і ввести ембарго на російський експорт, пише видання.

Водночас, близько 40% економіки Росії працює на війну. Більшість з цих витрат покриваються саме за рахунок продажу нафти та газу, тому російська інфраструктура є ідеальною мішенню для українських безпілотників.