Кіберфахівці Служби безпеки України затримали у Києві двох “приватних детективів”, які торгували конфіденційною інформацією із державних баз даних.
Незаконну діяльність організував колишній слідчий одного зі столичних райвідділів міліції, повідомила 13 травня пресслужба СБУ. Він відмовився проходити атестацію у лави поліції і у 2015 році звільнився з правоохоронного органу.
“Згодом він спільно зі своїм знайомим створив приватне детективне агентство. Під виглядом легального бізнесу вони збирали для своїх клієнтів конфіденційну інформацію про інших громадян, зокрема діставали дані, які зберігаються у державних реєстрах. Для цього в темну використовували власні старі зв’язки серед чиновників та представників правоохоронних органів”, ідеться в повідомленні.
Вартість “досьє” на одну людину сягала від $800 до $2,6 тис. Сума залежала від обсягу персональних даних і терміновості.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Спакували” зрадників, які наводили ракети РФ по ЗСУ під Бахмутом
“До розгорнутих анкет, окрім паспортних даних громадян, входила інформація про номери їхніх телефонів і автомобілів, а також відомості про перетин кордону та вчинення адмінправопорушень”, звітує відомство.
Співробітники СБУ затримали обох “детективів” під час отримання ними другої частини грошей за “папку” з установчими даними на жителя столиці. Під час обшуків за адресами проживання фігурантів виявлено мобільні телефони та комп’ютери із доказами протиправної діяльності.
Наразі зловмисникам повідомили про підозру. Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до злочину.
Також перевіряється інформація щодо можливого продажу конфіденційної інформації до Росії.
Служба безпеки України затримала ворожого коригувальника, який “зливав” окупантам місця базування Сил оборони у Миколаєві. Також зловмисник передавав агресору локації місцевих об’єктів соціальної інфраструктури, зокрема міських навчальних закладів та лікарень.
Зрадником виявився студент одного із місцевих ВНЗ, якого у березні цього року російська спецслужба дистанційно залучила до негласної співпраці. За кожну мітку на електронній карті фігурант отримував від російських загарбників по дві тис. грн. Розвідувальна інформація потрібна була ворогу для підготовки масованих повітряних атак на українське місто.