fbpx

Естонія готує для України партію сметроносної зброї

Головна Сторінка » Естонія готує для України партію сметроносної зброї

Естонія вирішила передавати Україні касетні боєприпаси калібру 155 мм.

Деталі постачання, зокрема про кількість та номенклатуру боєприпасів, не розголошують, повідомив міністр оборони Естонії Ханно Певкур, передає ERR.

“Якщо ми надамо Україні касетні боєприпаси, я не бачу тут проблем, оскільки вже зараз обидві сторони використовують на території України такі боєприпаси”, сказав Певкур.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Продовжимо надавати Україні допомогу” ‒ у Таллінні відповіли на рішення Росії щодо естонського посла

Сили оборони Естонії мають у своєму розпорядженні касетні боєприпаси німецького виробництва з 90-х років. Якщо Німеччина, надасть згоду, то боєприпаси можуть бути в Україні.

Касетні боєприпаси є особливо небезпечними для цивільного населення, бо елементи, які не розірвалися, перетворюються на щось на зразок міни і можуть вбити або покалічити випадкових людей.

Естонія в рамках нового пакету допомоги віддасть Україні всі 155-мм гаубиці. Таллін надає нам військову допомогу, розмір якої перевищує 1% ВВП країни. Про це заявив посол Естонії в Україні Кайм Кууск.

Крім того, обіцяє продовжити надавати базову та спеціалізовану підготовку бійцям Збройних сил України.

Раніше Естонія погодила пакет допомоги Україні на 113 млн грн. Він став найбільшим з тих, які країна надавала нам з початком повномасштабної війни.

Generated by Feedzy