Естонія видворила російського дипломата

Головна Сторінка » Естонія видворила російського дипломата

Естонія оголосила російського дипломата персоною нон ґрата.

Він виправдовував агресію Російської Федерації, поширюючи кремлівську пропаганду, повідомила у п’ятницю пресслужба естонського міністерства закордонних справ.

“24 березня МЗС Естонії викликало до себе тимчасового повіреного у справах посольства Росії та вручило дипломатичну ноту про оголошення співробітника дипломатичного корпусу посольства персоною нон ґрата”, йдеться у заяві відомства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Туреччина більше не завозить підсанкційні товари у Росію

Російський дипломат підривав безпеку та конституційний устрій Естонії, поширював пропаганду, яка виправдовує військові дії Росії, а також викликав розкол в естонському суспільстві.

Він також звинувачується у порушенні Віденської конвенції про дипломатичні відносини.

Іспанія вислала 25 російських дипломатів і співробітників посольства. Про аналогічні рішення також заявили Греція, Литва, Словаччина, Німеччина, Франція, Італія, Швеція і Данія.

У столиці Польщі Варшаві співробітників російського посольства вранці 24 лютого розбудили звуки сирен та вибухів.

Торік на початку квітня відбулося масове висилання працівників дипломатичних місій Росії у всьому світі.

З 27 квітня посольство Нідерландів у Москві припинило видавати візи російським громадянам. Це спричинено тим, що напередодні російський уряд ухвалив рішення про видворення з країни 15 нідерландських дипломатів.

На даху посольства Росії в Німеччині встановлена широкосмугова дипольна антена, яка може збирати розвідувальну інформацію. За нею вже кілька років спостерігають. Члени Бундестагу з комітетів, що мають стосунок до безпеки, через неї перемістилися в іншу будівлю.

4 квітня Німеччина оголосила персонами нон ґрата 40 російських дипломатів.