Італійський король Еммануїл III 31 жовтня 1922-го призначив засновника фашизму Беніто Муссоліні главою уряду.
1919-го журналіст, шкільний учитель і соціаліст Беніто Муссоліні створив партію “Італійський союз боротьби”, потім перейменував на “Національну фашистську партію”. Організував масові мітинги на півночі Італії та розпочав “Марш на Рим”. Кілька десятків тисяч озброєних фашистів змусили короля Віктора-Еммануїла призначити Муссоліні прем’єром.
Він сформував уряд, зайнявши в ньому також пости глави МВС і МЗС.1926-го парламент прийняв закон, що дали уряду право приймати закони без затвердження парламентом. Завдяки цьому прем’єр міг позбутися влади лише через рішення короля.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Незадоволених владою італійців розстріляли в печері
В Італії заборонили всі партії, крім фашистської, профспілки перетворили на державну корпоративну систему, закрили опозиційні газети. На виборах 1929-го фашистська партія отримала 98% голосів. Це дало змогу Муссоліні провести ряд реформ, завдяки яким країна за кілька років подолала безробіття, найбідніші селяни півдня отримали землю, зросла кількість лікарень. Але уряд взяв під контроль 3/4 приватних фірм, корпорацій і банків.
Успіхи Італії в соціаьній політиці зробили Муссоліні авторитетом в Європі та дозволили проводити активну зовнішню політику. Муссоліні побудував собі імідж “провідника”, який знає відповіді на всі питання та має рацію. Тотальний контроль над пресою та відсутність політичної опозиції допоміг створити культ “дуче”. Суцільна пропаганда збільшувала прибічників фашистької партії серед громадян країни.
Фашистського лідера Італії Беніто Муссоліні стратили 28 квітня 1945-го у комуні Меццегра на півночі країни. Після поразки у Другій світовій війні Муссоліні разом зі своєю коханкою у супроводі німецького конвою втікав до Швейцарії. Їхні тіла перевезли до Мілана, де почепили догори ногами на перекритті бензоколонки біля площі Лоретто. Люди кидали в трупи сміттям, плювали. Ввечері мотузки підрізали, тіла скинули в канаву.