Україні потрібні технології проти дронів на оптоволокні та КАБів.
ЗСУ можуть отримувати сильні удари, якщо не знайти рішення на окремих ділянках фронту, розповів віцепрем’єр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, передає “РБК-Україна”.
“Україна потребує технічних рішень, як боротися проти російських дронів на оптоволокні та КАБів. У нас є чіткий фокус, не може бути успіху та прориву одночасно в усіх технологіях. Останній рік ми були сфокусовані на перехоплювачах “Шахедів” і тут є результат. Зараз, можливо, будемо фокусуватися на тактичному рівні і знайдемо геймчейнджери”, – відзначив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна вже має технологічну відповідь на атаки Shahed – Федоров
Він додав, що проєкти, які стосуються протидії дронам на оптоволокні та КАБам, наразі є пріоритетними.
“Але в фокусі уваги був і є пошук рішень щодо протидії російським “Шахедам”. У Росії такої проблеми немає, у них багато ракет, є засоби ППО. На тактичному рівні ми завжди були сильними, тому росіяни хочуть хакнути наш тактичний рівень. Вони першими дійшли до рішення щодо дронів на оптоволокні, тут вони досягли більшого масштабу”, – визнав Федоров.
На його думку, не варто говорити про український аналог Shahed, оскільки питання не в тому, що наші далекобійні БПЛА гірші за російські.
“У РФ більше засобів ППО, вони можуть літаками та гелікоптерами збивати наші дрони. Наше ППО не дістає до їхніх гелікоптерів, а їхнє дістає до наших, щоб їх збивати. По-друге, у них є велика кількість ракет ППО і вони можуть збивати наші аналоги “Шахедів”. В цьому плані для нас це відчутно”, – пояснив Федоров.
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров окреслив подальші етапи розвитку військових безпілотників.
Федоров зазначив, що сучасні FPV-дрони та коптери поступово навчаться діяти без зв’язку, вражати цілі з високою точністю, а згодом – працювати в мережі, як єдиний “рій”. Водночас він наголосив: для технологічного прориву потрібні не лише ентузіасти, а й інженери, науковці та добре розвинена інфраструктура.