Фіцо заговорив про “стандартизацію відносин” з росіянами

Головна Сторінка » Фіцо заговорив про “стандартизацію відносин” з росіянами

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо зустрівся із послом країни-агресорки Російської Федерації.

Він заявив про “стандартизацію словацько-російських відносин”. Про це у четвер повідомив сайт словацького уряду.

Повідомляється, що Фіцо прийняв посла США Гаутаму Рану і посла РФ Ігоря Братчікова у будівлі уряду Словаччини в Братиславі.

“Я виклав їм свій погляд на розвиток словацько-американських і словацько-російських відносин”, – заявив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Угорщина роздратувала Брюссель. Її позицію порівняли з російською матрьошкою

Також Фіцо заявив, що перебування Словаччини ЄС і НАТО “не може обмежувати у суверенних позиціях, які не завжди відповідають політиці єдиної правильної думки, яку просуває Євросоюз”.

Сказав, що пріоритетом зовнішньої політики, яку він “має намір реалізовувати, є захист і просування національно-державних інтересів Словаччини, до яких належить підтримка мирних ініціатив, а не війни в Україні”.

Фіцо пояснив послам своє бачення війни в Україні, повідомив словацький уряд. Заявив, що стратегія ЄС і США нібито “явно провалюється”.

“Словаччина також має зобов’язання підготуватися до періоду після закінчення війни в Україні та до стандартизації словацько-російських відносин”, – заявив Фіцо.

У вересні в Словаччині пройшли парламентські вибори, перемогу на яких здобула популістська партія Фіцо SMER-SD. Минулого місяця президентка Словаччини Зузана Чапутова затвердила новий уряд країни на чолі з Фіцо.

8 листопада ЗМІ повідомили, що уряд Фіцо заблокував 14-й пакет військової допомоги Україні на 40,3 млн. Цей пакет підготувало попереднє керівництво Міністерства оборони країни.