fbpx

Франція та Німеччина відреагували на ситуацію біля кордонів України

Головна Сторінка » Франція та Німеччина відреагували на ситуацію біля кордонів України

Франція та Німеччина попередили Росію про наслідки, якщо вона спробує порушити територіальну цілісність України.

“Ми закликаємо Росію проявити стриманість та надати прозору інформацію про свою військову діяльність. Будь-яка нова спроба підірвати територіальну цілісність України матиме жахливі наслідки”, деться у спільній заяві міністрів закордонних справ цих країн Жан-Іва Ле Дріана та Гайко Мааса, яку вони опублікували після зустрічі зі своїм українським колегою Дмитром Кулебою.

Маас та Ле Дріан нагадали, що Україна навесні 2021 року зробила вагомий внесок у деескалацію ситуації на Донбасі, незважаючи на агресивну російську риторику. Вони закликали Київ “зберігати стриману позицію” щодо РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У НАТО відреагували на дії Росії біля кордонів України

Міністри висловили жаль, що Росія неодноразово відмовлялася від зустрічі на рівні міністрів закордонних справ у Нормандському форматі.

“Ми залишаємось відданими врегулюванню конфлікту на основі Мінських домовленостей. Ще раз висловлюємо готовність до якнайшвидшої зустрічі та до конструктивного діалогу. Ми повторюємо наш заклик до Росії зробити те ж саме для досягнення міцного миру на Донбасі”, йдеться у заяві.

Раніше британські ЗМІ повідомили, що Лондон готовий перекинути спецназ до України через загрозу російського вторгнення. Своєю чергою начальник штабу оборони Об’єднаного Королівства Нік Картер заявив, що Британія має бути готовою до війни з Росією.

Велика Британія готова оперативно перекинути в Україну до 600 спецпризначенців у разі повномасштабного вторгнення Росії. Про це 14 листопада повідомив таблоїд The Mirror із посиланням на свої джерела.

Підрозділи SAS (Сили спеціальних операцій Британської Армії) і парашутного полку попереджені, що вони можуть бути відправлені в країну протягом кількох годин.