Франція тренує українських пілотів на винищувачах Mirage 2000 – ЗМІ. У Повітряних силах прокоментували

Головна Сторінка » Франція тренує українських пілотів на винищувачах Mirage 2000 – ЗМІ. У Повітряних силах прокоментували

Українські пілоти прискорено тренуються на винищувачах Mirage 2000.

Підготовка триває на авіабазах Мон-де-Марсан та Нансі у Франції, пише Le Figaro.

‘З початку війни Франція часто піддавалася критиці з боку європейських союзників за неоднозначність своєї політики щодо Росії. Однак Франція неодноразово була в авангарді військової допомоги Україні, спочатку з гарматами CAESAR, а потім з бронемашинами AMX. Останні проклали шлях для постачання західних важких танків, зокрема, знаменитих Leopard німецької розробки, яких дуже багато у парках європейських армій”, йдеться у статті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Київ веде переговори з Парижем щодо винищувачів Mirage

Понад півтора місяця близько тридцяти українських пілотів проходять прискорену підготовку. Рішення щодо цього ухвалили напередодні візиту президента Володимира Зеленського до Парижа 8 лютого.

Французький багатоцільовий винищувач Mirage 2000 у 1970-х роках розробила фірма Dassault Aviation. Літак є на озброєнні низки країн Азії, Європи та Латинської Америки.

ОНОВЛЕНО 20:57: речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат спростував інформацію французьких журналістів, передає LIGA.net.

“Конкретно у Франції проходили курси авіанавідників, курси виживання та інші, але про навчання льотного складу поки немає жодної мови”, сказав він

Різні держави пропонують Україні майданчики для потенційного навчання льотчиків у майбутньому.

Президент Франції Еммануель Макрон раніше заявив, що не відкидає можливості передачі Україні західних винищувачів. За його словами, це не станеться найближчими тижнями.