У 2023 році Україна перейде на літній час 26 березня. Вночі потрібно буде перевести стрілки годинників на 1 годину вперед.
Переводити годинники в Україні почали ще 1981 року для економії електроенергії та подовження світлового дня, нагадує Gazeta.ua.
А у 1996 році в Україні на законодавчому рівні закріпили, що на зимовий час слід переходити в останню неділю жовтня о 04:00 ранку, а на літній час в останню неділю березня о 03:00 ночі.
Більшість годинників нині переходять на літній чи зимовий час автоматично. Виробники встановлюють в електронні пристрої переведення часу за заводськими налаштуваннями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Науковці пояснили, чому в дорослому віці час летить швидше
Проте власникам механічних годинників доведеться переводити стрілки. Щоб не забути перевести годинник, варто встановити собі нагадування на смартфоні.
Люди по-різному реагують на переведення годинників. За словами вчених, це може спровокувати розвиток серцево-судинних та імунних захворювань.
Зміна режиму може стати також причиною стресів. Тому важливо зарання емоційно підготуватися до переведення годинника на літній час.
Щоб вплив зміни часу був меншим, лікарі радять дотримуватися кількох рекомендацій. Так, краще починати змінювати режим сну за два тижні до 26 березня. Бажано більше бувати на свіжому повітрі, щоб наситити мозок киснем.
Зранку варто розминати м’язи, адже фізичні вправи допоможуть прокидатися свіжими і в хорошому настрої. Вранці також краще споживати ситну їжу, щоб запустити організм.
Українці перевели годинники на зимовий час 30 жовтня. Переважна частина території України розташована в межах часового поясу UTC+2, який є київським.
Переведення годинників регламентує постанова Кабміну “Про порядок обчислення часу на території України”.