fbpx

Франція змінила один колір державного прапора

Головна Сторінка » Франція змінила один колір державного прапора

Президент Франції Еммануель Макрон змінив відтінок одного кольору на державному прапорі країни.

Про зміну відтінку офіційно не повідомляли громадськості, але в Єлисейському палаці факт підтвердили газеті Le Parisien.

“Прапор Франції, як і раніше, містить три кольори – синій, білий і червоний. Водночас синій колір відтепер є морським відтінком синього. Це посилання на прапор Франції 1793 року”, – ідеться в повідомленні.

Рішення про зміну кольору Макрон ухвалив ще в липні 2020-го, але тоді воно спричинило дебати. Ідея таких змін належить операційному директору Єлисейського палацу Арно Жоленсу.

Прапор Франції розробив живописець Жак-Луї Давід на прохання французького конституційного й законодавчого зібрання, яке засідало із 20 вересня 1792-го до 26 жовтня 1795 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Єлисейському палаці солдат зґвалтував дружину солдата – ЗМІ

Два діамантові браслети Марії Антуанетти продадуть на аукціоні. За них планують отримати понад $4 млн. Браслети зі срібла й жовтого золота складаються з трьох ниток і містять 112 діамантів. Їх продають на аукціоні Christie’s у Женеві. Ці коштовності були серед небагатьох уцілілих речей, надісланих із Франції за два роки до того, як Марію Антуанетту й чоловіка, короля Людовіка XVI, заарештували під час Французької революції та обезголовили 1793 року.