fbpx

“Ситуація на кордоні погіршується” – Кулеба і Столтенберг зустрілися у штабквартирі НАТО

Головна Сторінка » “Ситуація на кордоні погіршується” – Кулеба і Столтенберг зустрілися у штабквартирі НАТО

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у понеділок зустрівся із генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі, повідомляє Gazeta.ua.

“Останніми тижнями ми спостерігали велике скупчення російських військ поблизу кордонів з Україною. Подібно до нарощування сил Росією у Криму та у Чорноморському регіоні на початку цього року”, – сказав Столтенберг.

НАТО консультується з Україною і Європейським Союзом. Альянс навчає ЗСУ і підтримує програму реформ у євроатлантичній інтеграції України.

“НАТО підтримує Україну. Ми не сприйматимемо незаконну і нелегітимну анексію Криму Росією. І закликаємо Росію припинити підтримку бойовиків на Донбасі. Усі члени НАТО єдині у засудженні поведінки РФ”, – сказав Столтенберг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кораблі України й НАТО провели “операцію” у Чорному морі: вражаючі фото

“Ситуація на кордоні погіршується. Росія показує, що вони швиденько можуть активувати ті війська, техніку.

Росія далі намагається підливати масла у вогонь у ситуацію. Місцевому населенню видаються російські паспорти. Крім того РФ використовує енергетичну кризу в Європі. Бачимо, які проблеми на кордонах Польщі, Литви з Білоруссю. Це все треба розглядати в комплексі. Росія працює на те, щоб погіршити ситуацію у країнах НАТО і ЄС”, – сказав Кулеба.

Очільник МЗС і генсек НАТО обговорили, як Україна може захиститися і дати відсіч російській агресії. Столтенберг запросив Кулебу на зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО, яка відбудеться у Ризі.

“Ми повинні бути готовими до всіх сценаріїв. Україна і члени НАТО повинні координувати зусилля, щоб ми стримували Росію і попередили найгірший сценарій”, – заявив міністр.

Ситуація з мігрантами на білорусько-польському кордоні загострилася. Біженці зламали частину паркану на пункті пропуску “Брузги” і хочуть потрапити до Польщі.

РФ стягнула до українського кордону майже 100 тис. військових, заявив президент Володимир Зеленський.

Росія хоче далі просунутися на територію України, повідомляв Кулеба.

Дії самопроголошеного президента Білорусі Лукашенка спрямовані на те, щоб відвернути увагу від дій РФ на кордоні з Україною, заявив державний секретар США Ентоні Блінкен.