Фрази, які найчастіше говорять перед смертю

Головна Сторінка » Фрази, які найчастіше говорять перед смертю

Майже всі, хто вмирає, в останні хвилини життя шкодують, що не встигли сказати рідним і близьким найважливіші слова.

Про це розповів онколог та лауреат Пулітцерівської премії, автор книги “Імператор усіх хвороб: біографія раку” Сіддхартха Мукерджі.

“Кожна людина, яку я зустрічав у цей момент переходу з нашого світу в інший, прощався з сім’єю, друзями однієї з цих чотирьох фраз”, – каже лікар.

Я хочу сказати, що кохаю тебе.

Я хочу сказати, що прощаю тебе.

Ти любиш мене?

Ти зможеш мене пробачити?

Чому нас має навчити це

Експерт каже: не треба чекати, доки стане надто пізно. Хочете освідчитися у коханні чи визнати свої помилки – зробіть це одразу.

“Натомість багато хто таїть образу, живе з невирішеним почуттям провини або проводить роки, надто боячись бути вразливими. Як наслідок, маємо докори совісті, стрес, порушення психіки і навіть гормональний та імунний дисбаланс”, – каже Мукерджі.

Складно визнати, що ти зробив щось не так, і це природно виправдовувати свою поведінку, щоб не постраждала самооцінка. Але психологи кажуть: якщо опрацювати процес вибачення себе, то одразу відчуєте полегшення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стають старшими за свій вік: вісім речей в будинку, які старять жінок

Ще люди шкодують, що недостатньо робили щось для себе протягом життя. Про це розповіла Броні Уер, спеціаліст паліативної допомоги, яка вісім років допомагала невиліковно хворим людям. Ось п’ять фраз, які вона чула від них найчастіше.

Шкода, що в мене не вистачило сміливості прожити життя, вірне собі, а не те, на яке від мене чекали інші.

Я хотів би витрачати менше часу на роботу.

Шкода, що мені не вистачило сміливості висловити свої почуття.

Жаль, що в нас розійшлися шляхи з друзями.

Я хотів би дозволити собі бути щасливішим.

Вчені зробили відкриття щодо процесу відмирання мозку людини. Його результати не лише проливають світло на дивні явища, про які повідомляють люди, що пережили клінічну смерть, але також можуть призвести до розробки нових медичних методик, покликаних зупинити процес смерті мозку.

Процес відмирання мозку не обов’язково є незворотним. Певні дії потенційно можуть повернути людину до життя навіть після того, як показники активності її мозку зникли.