fbpx

Гендерно нейтральні іграшки з’являться в усіх відділах іграшок

Головна Сторінка » Гендерно нейтральні іграшки з’являться в усіх відділах іграшок

Каліфорнія стала першим штатом США, який вимагає, щоб у великих роздрібних магазинах були відділи іграшок, нейтральних у гендерному сенсі.

Губернатор Гевін Ньюсом підписав відповідний закон, що зобов’язує магазини іграшок із понад 500 працівниками мати секцію іграшок і товарів для догляду за дітьми, які не вказані ні для однієї статі. Про це пише Independent.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Німеччині почнуть продавати плюшевого ведмедя, схожого на Анґелу Меркель

Закон, який почне діяти з 2024 року, є перемогою для захисників ЛГБТ. Ті заявили, що використання рожевих і блакитних маркетингових кольорів для дітей “посилює гендерні стереотипи”.

Закон не забороняє традиційні секції для дівчаток і хлопчиків, але зобов’язав магазини показувати “розумний вибір” товарів “незалежно від того, продавалися вони традиційно для дівчаток чи для хлопчиків”.

“Частково це потрібно, щоб переконатися, що дівчинка зможе знайти поліцейську чи пожежну машину, таблицю Менделєєва чи динозавра. І так само хлопчик може захотіти пограти з блискітками. Чому б ні? Чому ви маєте відчувати за це сором і йти в інше місце?”, – каже член законодавчих зборів штату від демократів і автор законопроєкту Еван Лоу.

Він сказав, що дочка одного працівника надихнула його на створення законопроєкту. Вона запитала, чому їй довелося відвідати секцію для хлопчиків, щоб знайти деякі іграшки, які їй подобаються.

Законопроєкт ухвалили попри опозицію та критику республіканців і консерваторів. Вони заявили, що держава не має втручатися в те, як приватні компанії розміщують товари в магазинах.

В Україні заборонили постачання і продаж пластикових музичних іграшок у вигляді жаб через невідповідність норм безпеки. Масова частка свинцю в такій іграшці перевищує норму в 164 рази.