fbpx

За хвилини склалися три поверхи: під Києвом розвалилася школа

Головна Сторінка » За хвилини склалися три поверхи: під Києвом розвалилася школа

11 жовтня 2016 року в загальноосвітній школі №6 Василькова на Київщині впала капітальна стіна.

“Зранку запустили опалення. Усе було спокійно. Але о 10-ї години прибіг завгосп і закричав, що є потріскування в стіні. Відповів йому, щоб виводив класи з лівого крила. Сам пішов у праве. Був на сходах, коли повз мене виходили три класи. Аж раптом за вісім метрів від мене склалися три поверхи”, – розповідав директор школи Леонід Горулько.

Обвалення заблокувало виходи з шести кабінетів. З другого й третього поверхів учнів знімали рятувальники. Утворився завал заввишки 9 м і завдовжки 15 м. Загалом із приміщення школи евакуювали 589 учнів і 42 працівники. Ніхто не постраждав.

Причиною руйнації визнали старий фундамент, який не витримав навантаження.

“Найбільше шокувало, що стіна, яка завалилася, збудована в одну цеглу. Це дивно, що опорна стіна побудована навіть не в дві цегли. І вона ще й простояла стільки років”, – повідомив заступник міністра освіти й науки Павло Хобзей.

Школу звели 1965 року. Під час будівництва виникли проблеми. Перший директор школи Іван Побєда намагався усунути недоліки.

2016-го в школі провели ремонт за 400 тис. грн. Капітально полагодили спортзал, купили меблі й мати. За три роки до обвалення біля школи поклали асфальт і збудували харчовий блок.

Перед навчальним роком школу перевірила інспекція. Тоді пошкоджень на стінах не знайшли.

За фактом обвалення стіни поліція Київської області відкрила кримінальне провадження.

Учнів школи відправили навчатися в інші прилеглі школи, дитячий садок і місцевий коледж.

Відновлення Васильківської ЗОШ №6 почалося 2018 року. На це виділили 214 млн грн. Будівництво розрахували на три роки. Воно б мало завершитися в серпні 2021-го. Але освітній заклад досі не працює.

8 жовтня 2021 року депутати Васильківської міської ради звернулися до Київської обласної ради та Київської ОДА про виділення коштів на невідкладні роботи з перекриття даху Васильківської школи №6. Це потрібно для запобігання руйнуванню забудови.

“Дах шостої школи розібрали на скейт-парк”, – говорить житель Василькова Мирослав Вернигора.

2016 року в Україні кілька разів обвалювалися житлові будинки й установи.

12 грудня завалився гуртожиток у Чернігові. Упала фасадна стіна й перекриття між поверхами. Зруйнувалося шість кімнат. Постраждали восьмеро людей. Загинула жінка.

25 лютого у столичній багатоповерхівці впали перекриття на всіх поверхах. Під завалами опинилися восьмеро будівельників, які ремонтували дім. Двоє з них загинули.

24 листопада впав будинок у Кропивницькому в Кіровоградській області. Завалилися перекриття між першим поверхом і підвалом. Ніхто не постраждав.