Годують фекаліями худоби: яку рибу краще не купувати

Головна Сторінка » Годують фекаліями худоби: яку рибу краще не купувати

Серед різноманіття морепродуктів є вид риби, який краще уникати.

Йдеться про тилапію, яка доступна в ціні і має м’який смак.

Але експерти називають тилапію “рибою-сміттям” через умови її вирощування, низьку поживну цінність і можливу шкоду для здоров’я, пише The Takeout.

Попри вартість та харчову цінність тилапії, насторожують методи вирощування цієї риби, каже шеф-кухар Вільям Айко з Південної Каліфорнії.

“Її зазвичай вирощують у дуже поганих умовах, не дбають про належну обробку після вилову. І загалом це риба низької якості, яка не варта навіть своєї низької ціни”, – пояснив шеф-кухар.

Експерт наголосив, що варто особливо уникати тилапії, вирощеної в Китаї, адже там цю рибу нерідко годують фекаліями худоби, щоб зменшити витрати. За його словами, це підвищує ймовірність перенесення шкідливих бактерій, які можуть спричинити захворювання у споживачів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали найкориснішу рибу для схуднення. Який вид в лідерах

Також для боротьби з можливими інфекціями тилапії часто дають заборонені антибіотики й пестициди. До того ж це інвазивний вид, який лише погіршує ситуацію у штучних водоймах. Якщо риба тікає з ферми чи її зносить повінь, вона може завдати значної шкоди місцевим водним екосистемам, поширюючи хвороби та спричиняючи довготривалі екологічні проблеми.

Однак, у продуктових магазинах реально знайти тилапію, вирощену в екологічно чистих умовах. Для цього треба обирати продукт із Колумбії, Індонезії чи Тайваню, оскільки методи ведення сільського господарства у цих країнах екологічно безпечніші.

Лосось – це смачна та корисна риба, багата на омега-3, але його ціна не завжди радує. Є чудові альтернативи, які не поступаються користю та смаком. Деякі види риби містять стільки ж корисних жирів та мікроелементів, а коштують значно дешевше.

Срібний лосось, однак значно дешевший за червону рибу, та не менш корисний. Сто грамів риби містить добову норму вітаміну В12. Кижуч також має потужну частку калію, фосфору та селену, які вкрай необхідні для здоров’я всіх систем організму.