Годжес звинуватив Байдена і Шольца в тому, що ЗСУ досі не звільнили Крим

Головна Сторінка » Годжес звинуватив Байдена і Шольца в тому, що ЗСУ досі не звільнили Крим

Колишній головнокомандувач збройними силами США в Європі генерал-лейтенант у відставці Бен Годжес помилився у розрахунках стосовно західної військової допомоги.

Саме так він пояснив, чому не був реалізований прогноз щодо звільнення Криму Збройними Силами України, повідомив він у інтерв’ю “Голосу Америки”.

Він дуже спантеличений, що президент США Джо Байден і канцлер Німеччини Олаф Шольц не надали Україні необхідну зброю.

“Я був упевнений, що адміністрація США зрозуміє, що нам потрібно допомогти Україні перемогти. А запорука перемоги – це звільнення Криму. Для цього потрібна високоточна далекобійна зброя. Тому українці стикаються з більшими труднощами, ніж я очікував”, – зазначив Годжес.

Генерал переконаний у тому, що Україна звільнить усі свої території від російської окупації і це лише питання часу та військової допомоги від партнерів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Американський генерал відповів на критику українського контрнаступу

“Я думаю, що ми зрештою ухвалимо правильні рішення щодо підтримки, якщо нинішній президент, президент Байден зможе краще пояснити американському народу, чому це важливо для нас, чому ми отримуємо користь від успіху України”, – вважає Годжес.

Він вважає, що частиною проблеми є те, що багато “хороших і розумних” людей на Заході “не можуть собі уявити, що Росію можна перемогти”.

“Протягом десятиліть вони зосереджувалися на Росії як на великій державі, і тому вони не можуть прийняти ідею, що Росія може зазнати краху. Або вони вірять, що якщо це станеться, це буде надто великою катастрофою. Вони не знають, що робити з можливим розвалом РФ. Я не виступаю за такий сценарій, але ми не повинні цього боятися – ми повинні планувати, що робити, якщо це станеться”, – сказав генерал.

Сполучені Штати Америки, Велика Британія чи Німеччина ніколи не посилала своїх солдатів у бойові дії без авіації.

Тим, хто за 8 тис. км критикує, як хтось інший заходить на мінні поля чи в окопи й розміновує їх, повинно бути соромно самим за себе, заявляв раніше Годжес.